ماندگاری عمل بلفاروپلاستی

یکی از متداول ترین سوالات متقاضیان انجام این جراحی در زمان مشاوره با پزشک در خصوص میزان ماندگاری جراحی بلفاروپلاستی می باشد که در پاسخ به آن باید اشاره کنیم عوامل متعددی در  برروی این موضوع دخالت دارد ولی در حالت کلی طبق آمار به دست آمده از افرادی که این عمل جراحی را انجام داده اند باید اشاره کنیم که بیشتر آن ها نتایج دائمی را از عمل خود مشاهده کرده اند.

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی

عوامل تاثیر گذار برروی کاهش ماندگاری جراحی بلفاروپلاستی

عوامل متعددی برروی این موضوع دخیل می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سن:

اگر در سنین جوانی تصمیم به انجام این جراحی زیبایی بگیرید امکان برگشت پذیری عمل وجود دارد چرا که با بالا رفتن سن پوست دچار افتادگی و شلی می شود در نتیجه فرد نیازمند انجام جراحی مجدد خواهد بود.

عدم تجربه و تخصص کافی پزشک:

انتخاب یک جراح با تجربه که از تخصص کافی هم برخوردار است می تواند برروی ماندگاری بیشتر بسیار تاثیر بگذارد، چرا که تخلیه چربی از پشت پلک بیمار و برداشت پوست باید کاملا درست و با دقت بالایی انجام شود از همه مهم تر بخیه زدن محل جراحی شده نیز بسیار مهم است چرا که اگر تمامی این موارد به درستی انجام داده نشوند می تواند منجر به انجام جراحی مجدد شود.

ژنتیک:

این موضوع در واقع برروی ماندگاری عمل بلفاروپلاستی بسیار تاثیر گذار خواهد بود و باعث شده تا فرد بعد از عمل جراحی مجدد انجام دهد.

یکی دیگه از عوامل مهم کم اثر شدن نتیجه بلفاروپلاستی دو پلک بالا، پایین تر آمدن یا افتادگی ابرو ها هست که چین پوستی پلک بالا را بیشتر و نتیجه عمل بلفاروپلاستی را کم اثر می‌کند.

سایر عامل:

از دیگر عواملی که باعث کاهش ماندگاری جراحی زیبایی پلک می شود می توان عدم مصرف غذاهای سالم و مغذی، نداشتن خواب کافی و مناسب، استفاده از مواد آرایشی نامعتبر اشاره کرد؛ علاوه بر تمامی موارد گفته شده ماساژ دادن چشم بعد از عمل آن با فشار زیاد می تواند برروی ماندگاری بسیار تاثیر گذار باشد.

آیا ماندگاری بلفاروپلاستی را می توان افزایش داد؟

جراحی زیبایی پلک را برروی پلک بالایی و پایینی انجام می دهند، انجام جراحی پلک پایین در واقع یک روش دائمی محسوب می شود چرا که نازیبایی پلک پایینی بیشتر به دلیل وجود چربی های زیر پوستی است و تنها مقدار کمی بافت اضافی در این ناحیه وجود دارد در مقابل برای پلک بالایی پوست اضافه به نسبت بیشتر برداشته می شود در نهایت عوامل متعددی که در بخش قبلی مقاله اشاره کردیم باعث می شود تا پلک مجدد دچار افتادگی و شل شدگی شود.

در پاسخ به سوال اصلی که در مورد راه های افزایش ماندگاری بلفاروپلاستی بود باید اشاره کنیم که موارد زیر در این موضوع نقش بسیار موثری دارد:

رعایت یک رژیم غذایی مناسب و مغذی

توجه داشته باشید که مصرف پروتئین ها و ویتامین ها می تواند ماندگاری عمل بلفاروپلاستی را افزایش دهد، چرا که پوست شما برای کلاژن سازی به این دو ماده نیازمند است از همه مهم تر کلاژن سازی به جوانی و شادابی پوست شما بسیار کمک می کند.

حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

اشعه فرابنفش می تواند یکی از دلایل اصلی پیری پوست باشد از همین رو لازم است تا حتما از قرارگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و این اشعه به شدت اجتناب نمایید؛ نکته ای که حتما باید به آن توجه داشته باشید این است که حتی بودن در ماشین هایی که شیشه های دودی دارند به هیچ عنوان در برابر این اشعه از شما محافطت نمی کند پس لازم است تا حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید علاوه بر آن اگر سابقه ابتلا به سرطان پوست را در خانواده خود دارید بهتر است از کرم هایی با SPF 50 استفاده نمایید، دیگر افراد نیز می توانند SPF 35 را استفاده کنند.

انتخاب یک جراح و پزشک با تجربه

انتخاب یک پزشک با تجربه در افزایش ماندگای جراحی بلفاروپلاستی بسیار موثر است، چرا که اگر شما تمامی مراقبت های بعد از عمل جراحی پلک را رعایت کرده باشید با هم انجام این عمل زیبایی زیر نظر یک پزشک با تجربه و حاذق برروی ماندگاری بیشتر عمل بسیار تاثیر می گذارد. اگر ساکن شهر تهران هستید می توانید برای این عمل زیبایی پلک به دکتر رضا عرفانیان که بهترین جراح چشم است مراجعه نمایید.

آب کافی مصرف کنید.

مصرف آب کافی یا هیدراته ماندن به افزایش ماندگاری بلفاروپلاستی  بسیار کمک می کند، چرا که آب برای تولید کلاژن و الاستین بسیار موثر است. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان بدن خود را در حالت تشنگی نگه ندارید و حتما آب کافی  لازم را به بدن خود برسانید.

کلام آخر

در انتهای این مقاله که در خصوص ماندگاری جراحی بلفاروپلاستی بود باید اشاره کنیم که میزان ماندگاری این عمل در حالت کلی به نوع جراحی شما (بلفاروپلاستی پلک بالایی و پایینی) بستگی دارد، البته که رعایت مراقبت های بعد از عمل مثل استفاده از کرم های ضد آفتاب، مصرف مواد مغذی و ویتامین ها و از همه مهم تر مراجعه به یک پزشک حاذق و سرشناس برروی ماندگاری بیشتر می تواند بسیار تاثیر بگذارد؛ در صورت داشتن هر سوالی در مورد این جراحی پر طرفدار می توانید آن ها را در بخش انتهایی مقاله مطرح نمایید.

دکتر رضا عرفانیان

دکتر عرفانیان، متولد ۱۳۵۰ در مشهد، دکترای عمومی و تخصص چشم پزشکی را در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اخذ کرد. او با اخذ مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران، به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوسته و در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) فعالیت می‌کند.

پاسخ

چهار × 4 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با دکتر عرفانیان