آیا عمل بلفاروپلاستی پلک پایین برای همه مناسب است؟


عمل بلفاروپلاستی پلک پایین به منظور برطرف کردن مشکلاتی مانند پف زیر چشم، افتادگی پلک‌های پایین و چین و چروک‌های اطراف آن انجام می‌شود. این روش می‌تواند موجب بهبود ظاهر چشم و ناحیه اطراف آن شده و ظاهر جوان‌تری را به چهره شما ببخشد.

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین


نحوه انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

  1. ارامبخش قوی و بی‌حسی موضعی: در ابتدا، آرامبخش وریدی قوی تزریق و سپس ناحیه پلک پایین، بی‌حس می‌شود. در برخی موارد، در صورتی که جراح لازم بدانند، از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود.2. ایجاد برش: جراح برشی را در عمق ملتحمه پشت پلک ایجاد می کند. با این روش از برش پوستی و اسکار پوست و خطر پایین کشیده شدن پاک در آینده جلوگیری میشود
  2. تغییر موقعیت یا برداشتن چربی: سپس جراح میزان رسوب چربی اضافی را بررسی می‌کند. سپس، کمی از چربی اضافی را از برداشته و بقیه محل آن را جا به جا می‌کندو با آن گودی. یر چشم را پر می‌کند . این مرحله به از بین بردن پف یا کیسه‌ های زیر چشم کمک می کند.
  3. سفت کردن بافت: در این مرحله، جراح بافت‌های زیرین مانند عضله و بافت اطراف را سفت می‌کند تا افتادگی پلک پایین برطرف شود.
  4. بخیه زدن: پس از تمام شدن تمام مراحل فوق، ملتحمه بخیه جذبی زده می‌شود.

بیشتر بخوانید: عمل بلفاروپلاستی

مزیت‌های عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

  1. کاهش پف زیر چشم: با بلفاروپلاستی پلک پایین چربی‌های اضافی را که باعث پف زیر چشم شده‌اند، برداشته می‌شوند. این کار موجب جوان‌تر به نظر رسیدن چهره شما می‌شود.
  2. سفت شدن افتادگی پلک پایین: با افزایش سن، پوست پلک پایین خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و افتاد‌ه‌تر می‌شود. بلفاروپلاستی پلک پایین می‌تواند به سفت شدن پوست و تغییر موقعیت بافت‌های نگهدارنده کمک کند.
  3. صاف کردن چین و چروک و خطوط ریز: با بلفاروپلاستی پلک پایین چین و چروک و خطوط ریز اطراف چشم شما کاهش پیدا می‌کند.
  4. از بین بردن گودی زیر چشم: گودی زیر چشم به علت چربی اضافی یا ضعف بافت نگهدارنده در این ناحیه ایجاد می‌شود. با استفاده از بلفاروپلاستی پلک پایین، چربی اضافی زیر چشم برداشته یا جابه جا شده و بافت نگهدارنده تقویت می‌شود، که منجر به اصلاح گودی زیر چشم و ایجاد یک ظاهر صاف و جوان‌تر می‌شود.
  5. اصلاح عدم تقارن در پلک‌ها: در برخی از موارد، پلک‌های پایینی با همدیگر تقارن ندارند. با جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین، بافت‌های نگهدارنده تقویت شده و چربی زیر چشم به شکل مناسب جابه جا می‌شوند، که به تقارن و هماهنگی بین پلک‌های پایینی چشم کمک می‌کند.6. برداشتن چربی زیر چشم: یکی از مشکلات شایع در پلک پایینی، وجود چربی اضافی زیر چشم است که باعث گودی و پف در این ناحیه می‌شود. با استفاده از این روش جراحی، چربی زیر چشم برداشته می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران

روش_های انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

روش‌های انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین


روش انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین به دو صورت جراحی کلاسیک و جراحی مدرن انجام می‌شود.


روش کلاسیک بلفاروپلاستی پلک پایین: در روش کلاسیک بلفاروپلاستی پلک پایین، پس از بی‌حسی یا بیهوشی فرد، جراح یک برش ظریف در زیر مژه پلک پایین ایجاد می‌کند. این برش به منظور تخلیه چربی اضافی پلک استفاده می‌شود. در این روش، برش جراحی بر روی عضله نگهدارنده پلک انجام می‌شود که باعث حساسیت بیشتری در مقایسه با بلفاروپلاستی پلک فوقانی می‌شود. این حساسیت بیشتر به دلیل اهمیت و انسجام عضله نگهدارنده پلک است، زیرا در صورت بروز اختلال در این عضله، شکل چشم تغییر خواهد کرد. بنابراین، انجام این روش نیازمند دقت و حرفه‌ای بودن جراح است تا از هرگونه مشکل در عملکرد عضله جلوگیری شود و نتیجه‌ی ظاهری طبیعی و هماهنگ با چشم حاصل شود.
جراحی مدرن بلفاروپلاستی پلک پایین (جا به جایی چربی): جراحی مدرن بلفاروپلاستی پلک پایین با استفاده از تکنیک جا به جایی چربی، یک روش جدید و پیشرفته در جراحی زیر چشم است. این روش برای افراد جوان که پلک تحتانی کوتاه‌تر دارند، مناسب است. با استفاده از این روش، چربی اضافی زیر چشم برداشته شده و به مناطق گود زیر چشم منتقل می‌شود، که باعث پر شدن زیر چشم و تغییر شکل و بهتر دیده شدن فرم چشم می‌شود.


در این روش، پزشک از طریق برش ملتحمه چشم، ابتدا چربی‌های اضافی زیر چشم را خارج کرده و سپس به نواحی گود زیر چشم منتقل می‌کند. با استفاده از این روش، چربی به صورت یکپارچه توزیع می‌شود و پف زیر چشم برطرف می‌گردد. در نتیجه گودی زیر چشم یکدست و هم سطح هم می‌شود. تفاوت اصلی این روش با روش کلاسیک بلفاروپلاستی پلک پایین، در استفاده از چربی مازاد پلک به عنوان فیلر طبیعی برای پر کردن گودی زیر چشم است. اگرچه این تکنیک پیچیده‌تر است و زمان جراحی بیشتری نیاز دارد، اما نتایج بهتری در بهبود و اصلاح ظاهر پلک پایین ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید: ماندگاری عمل بلفاروپلاستی

نحوه انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین


جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین برای چه افرادی مناسب است؟


• افرادی که در پلک پایین خود پف دارند
• افرادی که در پلک پایین خود چین و چروک یا خطوط ریز دارند
• افرادی که زیر پلک آن‌ها گود افتاده است و به دنبال روشی برای بهبود ظاهر آن هستند، می‌توانند از جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین استفاده کنند.
• افرادی که تجمع چربی زیر چشم دارند، می‌توانند از این روش جراحی استفاده کنند.
• افرادی که پوست شل و اضافی در پلک پایین دارند
• افرادی که پلک‌های پایینی چشم‌هایشان تقارن کافی ندارد.

نتیجه‌گیری


عمل بلفاروپلاستی پلک پایین به عنوان یک روش جراحی زیبایی، می‌تواند نتایج بسیار خوبی در بهبود ظاهر پلک پایینی چشم داشته باشد. این جراحی در برطرف کردن گودی زیر چشم، کاهش پف، خارج کردن چربی اضافی و بهبود تقارن و هماهنگی پلک‌ها موثر است.

دکتر رضا عرفانیان

دکتر عرفانیان، متولد ۱۳۵۰ در مشهد، دکترای عمومی و تخصص چشم پزشکی را در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اخذ کرد. او با اخذ مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران، به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوسته و در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) فعالیت می‌کند.

پاسخ

8 + 16 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با دکتر عرفانیان