قیمت بوتاکس

قیمت بوتاکس

یکی از اولین علائم افزایش سن ایجاد چین  های پوستی در اطراف چشمها، پیشانی، گونه  ها و اطراف لب ها می باشد . چین هایی که به دلیل استفاده از عضلات صورت هنگام خندیدن، اخم کردن و یا تنگ  کردن شکاف  پلکی  به وجود  می آیند،  چین های دینامیک نامیده می شوند .  این چین ها  در جوانی  ظریف و کم عمق هستند  که با گذشت  زمان مشخص  تر  و عمیق تر  شده و باعث  می شوند  که شخص  مسن تر  به نظر  برسد .  چین های پیشانی  بین دو ابرو  و گوشه چشم ها  شایع ترین  چین های صورت هستند  که می توان از تزریق  بوتاکس  برای از بین بردن  یا کمتر شدن  آن ها و بهبود  وضعیت ظاهری استفاده کرد .

قیمت بوتاکس
قیمت بوتاکس

چگونگی اثر بوتاکس

Botox و Dysport نام های تجاری توکسین بوتولینیوم  هستند  که از نوعی  باکتری به نام Clostridium botulinum  به دست می آید .  از سال ها  قبل این ماده  در درمان  انقباض های  غیر طبیعی  عضلات  صورت و برخی  از انواع  انحراف چشم  استفاده می شده است .  امروزه به عنوان  درمان مطمئن  و موثری  جهت کاهش چروک های  صورت استفاده می شود . Botox مستقیما  بر روی عضلات  ایجاد کننده  چین ها  اثر می کند .  معمولا اثرات  تزریق  از روز  دوم یا سوم  به صورت  کم شدن  چین های پوستی ظاهر  شده و تاثیر  آن در عرض 1 تا 2 هفته  به حداکثر می رسد .  این اثر  معمولا 3 تا 6  ماه دوام  داشته  و بعد از  این مدت  مجددا  چین ها  ظاهر می گردند .  تزریق مجدد Botox بعد از ،  از بین  رفتن  اثرات  تزریق قبلی  قابل انجام  می باشد .

طریقه استفاده

پزشک با استفاده  از یک سوزن  بسیار ظریف،  بوتاکس را  مستقیما  در عضلات  صورت تزریق می نماید .  این تزریق  به صورت سرپایی و در عرض  چند دقیقه  انجام شده،  درد  قابل توجهی ندارد و بیمار  بعد از تزریق نیازی  به بستری ندارد .

در برخی افراد ، تحریک  و اشک ریزش چشم  بعد از تزریق بوتاکس دیده می شود که گذرا  می باشد .

در موارد  نادری تزریق  بوتاکس  می تواند  باعث افتادگی پلک شود .  این عارضه  معمولا  7 تا 14  روز بعد از  تزریق  ظاهر  شده و 4 تا 6  هفته بعد، از بین می رود .

برای کم کردن  عوارض بعد از تزریق  بهتر است  تا 4 ساعت  بعد از تزریق  از فشار روی  ناحیه  تزریق و ماساژ دادن آن خودداری شود .

انجام تزریق بوتاکس  توسط متخصص چشم  می تواند به شما  در اطمینان  از سلامت  چشم و بینایی کمک نماید.  با توجه  به شناخت  بهتر چشم  پزشکان  از آناتومی  و نحوه  عملکرد  عضلات پلک  و اطراف  چشم و تجربه  طولانی آن  در تزریق  بوتاکس جهت درمان  اسپاسم های  پلکی  و برخی  بیماری  های  چشمی،  بهتر است  تزریق بوتاکس  جهت برطرف  کردن چین  و چروک های  اطراف  چشم و  بین  دو ابرو  توسط چشم  پزشک انجام شود .

دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی
تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر، ابتدای بلوار اسفندیار، شماره96

جهت ارتباط با شماره های 02182400 تماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

افرادی  که کاندید  مناسبی  جهت تزریق بوتاکس نمی باشند :

  • خانم های باردار و مادرانی  که به نوزاد  خود شیر  می دهند .
  • کسانی که افتادگی پلک دارند .
  • عدم تقارن دو طرف صورت به طور واضح
  • افرادی که پوست صورت ضخیم دارند .
  • بیماری پوستی یا ضعف  عضلانی  در محلی که  قرار است  تزریق انجام شود .
  • سابقه بیماری های عصبی – عضلانی .

بنابراین  لازم است  پزشک  را از سابقه  بیماری های احتمالی  خود  و  دارو هایی که مصرف می کنید، مطلع سازید .

عوارض تزریق بوتاکس

بیشترین اثر  جانبی تزریق بوتاکس  قرمزی و کبودی  پوست  محل تزریق  می باشد که در افرادی که آسپرین  یا دارو های  رقیق کننده  خون استفاده می کنند، بیشتر دیده می شود .

هزینه تزریق بوتاکس

این هزینه بر مبنای معیار های مختلفی سنجیده می شود،  مقداری که برای تزریق استفاده می شود، برند ماده و… همگی در تعیین کردن  قیمت بوتاکس موثر هستند، بهتر است برای اطلاع دقیق  از هزینه با دکتر رضا عرفانیان سلیم تماس بگیرید .

دکتر رضا عرفانیان

دکتر عرفانیان، متولد ۱۳۵۰ در مشهد، دکترای عمومی و تخصص چشم پزشکی را در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اخذ کرد. او با اخذ مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران، به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوسته و در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) فعالیت می‌کند.

پاسخ

13 − 9 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با دکتر عرفانیان