ساعات کاری : شنبه دوشنبه چهارشنبه ساعت ۴ تا ۸ بعدازظهر
۰۲۱-۸۶۰۸۰۰۳۲ - ۰۲۱-۸۶۰۸۰۰۳۱
تهران خیابان جردن بالاتر از میرداماد بن بست آناهیتا پلاک ۵ واحد ۱

عمل پلک چشم شرقی

عمل پلک چشم شرقی

هزینه جراحی پلک های شرقی ایرانی چقدر است ؟  چشم شرقی چیست؟ جراحی پلک  شرقی را از چه سنی می توان انجام داد ؟ چشم ها و البته زیبایی آن ها تاثیر بسیار زیادی در چهره افراد دارند .جراحی زیبایی پلکهای فوقانی روشی بسیار متداول است که در عمل های زیبایی در سراسر جهان طرفدار دارد . با این حال ، کلمه بلفاروپلاستی در آسیا نسبت به جاهای دیگر معنای متفاوتی دارد. شرقی ها ویژگی های آناتومیکی پیروربیتال مختلف دارند .جراحی پلک شرقی، برای  این افراد بسیار کار امد است . شناختن نشانه های هر روش بلفاروپلاستی و همچنین عوارض آنها برای انتخاب جراحی مناسب و جلوگیری از نتایج نامطلوب توسط جراح و بیمار بسیار مهم است. اپیکانتوپلاستی انجام شده بر روی بیمار می تواند نتایج جراحی  زیبایی را تا حد زیادی بهبود بخشد.

عمل پلک چشم شرقی
عمل پلک چشم شرقی

جراحی زیبایی پلک

جراحی پلک با کمک بی حسی موضعی انجام می شود، برش هایی که برای جراحی پلک ایجاد می گردد، به گونه ای انجام می شوند که آثاری از زخم  در آن ها باقی نماند ، این برش برای پلک بالا در شیار پلک  ایجاد می گردد. اما برای پلک  پایین  جراح می تواند دو نوع برش را ایجاد کند، یک نوع برش از داخل چشم و از داخل پلک و برش دیگر از زیر مژه ها ایجاد می گردد.

هر نوع برشی که  از داخل یا بیرون از پلک صورت گیرد،  بعد از گذشت  یک مدت  کوتاه از جراحی محو می گردد و آثاری از خود به جای نمی گذارد .

اما آیا این امر در جراحی پلک شرقی نیز صادق است ؟

در افراد با پلک شرقی ، پف پلک  از همان سنین  پایین  به طور ژنتیکی وجود دارد، همچنین یک لایه پوست برآمده  در ناحیه  داخلی زاویه چشم وجود دارد  که  با  نام فولد اپی کانتال  شناخته شده است . در مواردی که شدت فولد  اپی کانتال  کم می شود، این امکان وجود دارد  که در حین  عمل بلفاروپلاستی  آن را برطرف کرد .

اما اگر این لایه شدت داشته باشد  و حتی  بعد از جراحی بلفاروپلاستی  از بین نرفت، می توان  با کمک جراحی  کانتوپلاستی  کاملا آن را از بین برد .  لازم به ذکر است که در برخی موارد بنا بر صلاحدید  متخصص و جراح چشم می توان  این  اعمال را همزمان با بلفاروپلاستی انجام داد.

آیا جراحی پلک شرقی محدودیت دارد ؟

باید گفت  این جراحی محدودیت ندارد، متخصص و جراح  چشم  بعد از انجام بررسی ها و آزمایشات لازم  فرد متقاضی را برای جراحی آماده می کند .  تنها  لازم است  تا سن فرد بالای 18 سال باشد  یعنی  رشد  کامل صورت ،  انجام شده باشد .

دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی
تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر، ابتدای بلوار اسفندیار، شماره96

جهت ارتباط با شماره های 02182400 تماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

ماندگاری جراحی پلک شرقی

در بیشتر حالت این جراحی ماندگاری  خود را حفظ می کند، تنها با افزایش سن  در  افراد  سنین کم ، که مکن است پوست  صورت شل و افتاده می شود ممکن است نتایج جراحی تغییر کند  .  اگر جراحی پلک در سن های بالا هم انجام شود،  شلی  پوست  بالای پلک کاملا برطرف می شود و منجر به  جوانی  پوست این ناحیه می شود .

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.
مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با دکتر عرفانیان