عمل پلک چشم شرقی

چشم شرقی چیست؟ جراحی پلک شرقی را از چه سنی می توان انجام داد؟ جراحی زیبایی پلک روشی بسیار متداول محسوب می شود که در سراسر دنیا از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است. کلمه بلفاروپلاستی در آسیا نسبت به جاهای دیگر معنای متفاوتی دارد شرقی ها ویژگی های آناتومیکی پیروربیتال مختلفی دارند از همین رو جراحی پلک شرقی، برای این افراد گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود. توجه داشته باشید که آشنایی با هریک از روش های جراحی زیبایی پلک و همچنین عوارض آنها برای انتخاب یک روش درست و دریافت نتیجه مطلوب نقش بسیار موثری دارد.

عمل چشم پلک شرقی

آناتومی پلک شرقی

در حالت کلی پلک بالایی افراد شرقی یا همان چشم بادامی با پلک اروپایی چند تفاوت جزئی دارد یکی از تفاوت ها این است که در پلک های آسیایی، چین پلکی وجود دارد، از دیگر تفاوت ها می توان به جایگاه تا خوردگی پوست پلک بالایی اشاره کرد که 1 تا 10 میلی متر بالا تر از خطر مژه است، در حالت کلی این تاخوردگی از مهم ترین اهداف انجام جراحی پلک شرقی محسوب می شود.

جراحی پلک چشم شرقی برای چه افرادی مناسب است؟

همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین اهداف انجام این عمل، ایجاد چین در پلک با هدف دو تا شدن آن است که می توان گفت کاملا سرپایی انجام داده می شود.

انجام این جراحی در افرادی که از ظاهر پلک خود ناراضی هستند و یا افرادی که پلک آن ها بیش از اندازه، نیمه بالایی عنبیه را پوشانده است گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود.

علاوه بر این موارد اگر چشم شما بیش از اندازه چربی اضافه دارد یا حتی اگر در زمان باز کردن چشم خود، پلک بالایی به سمت داخل جمع و مژه هایتان باعث تحریک یا آسیب قرنیه شود انجام عمل برای شما لازم است. 

روش جراحی پلک چشم شرقی

جراحی بلفاروپلاستی پلک شرقی نوعی جراحی زیبایی پلک محسوب می شود که می توان گفت در کشورهای کره جنوبی و دیگر کشور ها طرفداران بسیار زیادی دارد.

در حالت کلی بلفاروپلاستی پلک شرقی به روش های مختلفی انجام داده می شود که در ادامه توضیح مختصری در مورد هریک از آن ها خواهیم داد.

برش کامل

استفاده از این روش جراحی در افرادی که چربی و پوست اضافه دارند انجام داده می شود، که می توان گفت نتایج به نسبت خوبی را نیز به همراه خواهد داشت، ولی یکی از معایبی که دارد باقی ماندن جای اسکار محل جراحی شده است.

در این روش جراح لازم است تا در ابتدا برشی را ایجاد نماید، تا از این طریق بتوان پوست و چربی اضافه را بردارد بعد از انجام این کار محل برش خورده باید بخیه شود و بعد از گذشت چند روز بخیه ها کشیده شوند.

برش جزئی

استفاده از این روش درمانی در افرادی که چربی اضافه دارند انجام داده می شود، توجه داشته باشید که در این روش، برش نیز به نسبت کوتاه تر خواهد بود، تا فقط جراح بتواند چربی را خارج کند. این روش جراحی در مقایسه با روش قبلی کمی سخت تر انجام داده می شود، در انتها بعد از اتمام عمل لازم است تا محل برش خورده بخیه شود.

بدون ایجاد برش

به کار بردن این روش در افرادی که چربی و پوست اضافه ندارند پیشنهاد می شود، از همه مهم تر هیچ گونه جای اسکار یا تورمی هم بعد از عمل نخواهید داشت.

روش جراحی به این صورت است که چند سوراخ ریز برروی پوست ایجاد می شود تا بخیه ها از آن گذر کنند؛ یکی از مهم ترین نکاتی که در این روش وجود دارد این است که تمامی بخیه ها برروی پوست باقی خواهند ماند و نیازی به کشیدن ندارند.

در انتها باید اشاره کنیم که دریافت نتیجه مطلوب با مراجعه به بهترین جراح چشم میسر خواهد شد.

سوالات متداول

کلام آخر

در انتهای این مقاله که در مورد جراحی پلک شرقی بود باید اشاره کنیم که در این جراحی، پوست و چربی اضافه در ناحیه پلک برداشته می شود تا از این طریق بتوان پف و افتادگی ایجاد شده در پلک را برطرف کرد. انجام این جراحی لازم است تا حتما زیر نظر یک پزشک با تجربه و کاربلد انجام داده شود تا نتایج به نسبت خوبی را به همراه داشته باشد.

دکتر رضا عرفانیان

دکتر عرفانیان، متولد ۱۳۵۰ در مشهد، دکترای عمومی و تخصص چشم پزشکی را در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اخذ کرد. او با اخذ مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران، به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوسته و در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) فعالیت می‌کند.

پاسخ

شانزده + نوزده =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با دکتر عرفانیان