خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی در واقع یکی از مشکلات شایع بعد از عمل محسوب می شود که ممکن است خیلی از افراد دچار آن شوند پس به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

علت خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

خشکی چشم در واقع یکی از شایع ترین بیماری ها محسوب می شود که به طور معمول افراد سن بالا درگیر آن می شوند البته باید اشاره کنیم که این مشکل ممکن است بنا به دلایل مختلفی در سنین پایین تر نیز ایجاد شود.

طبق بررسی های انجام شده، هستند افرادی که ممکن است خشکی چشم را در شرایط مختلف مثل گرما، سرما، دود و گرد و خاک تجربه کنند. البته توجه داشته باشید که مطالعه کردن یا نگاه کردن به مانیتور هم می تواند خشکی چشم ها را تشدید کند.

با توجه به توضیحات گفته شده در مورد این موضوع باید اشاره کنیم خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی در واقع یکی از شایع ترین مشکلاتی است که ممکن است برای هر فردی بعد از عمل اتفاق بیافتد که علت اصلی آن  ایجاد التهاب و کاهش تولید اشک و ضعیف شدن موقتی عضله پلک و کمتر پلک زدن می باشد.البته که داشتن بیماری های زمینه ای نیز می تواند منجر به بروز بیشتر چنین مشکلی بعد از عمل شود مانند دیابت ، تیروئید و… .

همانطور که گفته شد بلفاروپلاستی در واقع یک نوع عمل زیبایی محسوب می شود که به منظور انجام آن لازم است تا حتما به یک پزشک و جراح با تجربه در این زمینه مراجعه کنید چرا که برداشت چربی یا پوست زیاد از پلک منجر به عدم بسته شدن چشم ها و در نهایت ایجاد خشکی چشم می شود.

علاوه بر جراحی پلک بالایی برای پلک های پایینی نیز بلفاروپلاستی انجام داده می شود که جراح می بایست با دقت بالایی آن را انجام دهد، چرا که در قسمت های پایینی ملتحمه پلکی ( کولدوساک تحتانی )غده های اشکی فرعی زیادی قرار گرفته اند که التهاب آسیب دیدگی موقت آن ها در زمان جراحی می تواند روند تولید اشک در چشم ها را دچار اختلال کند.

با توجه به تمامی توضیحات گفته شده لازم است تا حتما در انتخاب جراح خود دقت کافی و لازم را داشته باشید تا از بروز چنین مشکلاتی بعد از عمل پیشگیری شود.

روش های درمان خشکی چشم بعد از عمل جراحی پلک

با انجام برخی از نکات مراقبتی مثل استفاده از قطره اشک برای مدتی بعد از عمل، استفاده از کمپرس گرم و سایر نکات مراقبتی می تواند در رفع این اتفاق بعد از عمل بسیار موثر باشد.

در صورتی که با این عارضه برای مدت زمان طولانی مثلا 12 هفته باقی بماند لازم است تا بررسی های بیشتری توسط پزشک انجام داده شود در برخی از مواقع نیز ممکن است نیاز به انجام جراحی اصلاحی باشد.

خلاصه مطلب

با توجه به تمامی توضیحات گفته شده باید اشاره کنیم که خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی در واقع یکی از عوارض بعد از عمل محسوب می شود که بنا به دلایل مختلفی ممکن است ایجاد شود البته که به طور مفصل در مورد هریک از این دلایل و روش های درمان صحبت کردیم. همچنین بروز چنین اتفاقی بعد از عمل کاملا موقتی بوده و با گذشت مدتی به طور کامل رفع می شود ولی اگر درمان نشد لازم است تا حتما جراحی اصلاحی انجام داده شود پس انتخاب یک جراح خوب می تواند از بروز چنین اتفاقی پیشگیری کند.

دکتر رضا عرفانیان

دکتر عرفانیان، متولد ۱۳۵۰ در مشهد، دکترای عمومی و تخصص چشم پزشکی را در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اخذ کرد. او با اخذ مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران، به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوسته و در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) فعالیت می‌کند.

پاسخ

هشت + دوازده =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با دکتر عرفانیان