جراحی اپی کانتوپلاستی (چشم گربه ای)

جراحی اپی کانتوپلاستی در واقع یکی از انواع روش های جراحی، برای زیبایی چشم ها محسوب می شود که از طریق آن می توان حالت چشم ها در افرادی که حالت چشم آسیایی دارند و در گوشه داخلی چشم چین پوستی وسیعی دارند را تغییر داد و زیبا تر کرد. خیلی از افراد هستند که از حالت چشم های خود ناراضی هستند از همین رو با انجام این جراحی می توان حالت چشم ها را در گوشه داخلی کشیده تر و از همه مهم تر زیباتر کرد. اگر می خواهید بدانید که آیا این جراحی برای شما مناسب است یا چه مزایا و معایبی دارد حتما تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

جراحی کانتوپلاستی

اپی کانتوپلاستی همراه بلفاروپلاستی چیست؟

خش داخلی چشم شما از یک لایه برآمده تشکیل شده است که پزشکان به آن اپی کانتال می گویند، وجود این لایه منجر به پف آلود شدن چشم ها می شود که ظاهری نازیبایی را ایجاد می کند یا حتی خیلی از افراد ممکن است رد زمان پلک زدن هم دچار مشکل شوند.

یکی از مهم ترین اهداف انجام این عمل در واقع درشت تر کردن چشم ها و از همه مهم تر رفع مشکلات ظاهری آن است.

📌 نکته: در زمان مراجعه به پزشک برای انجام عمل ممکن است بنا به تشخیص ایشان جراحی لیفت ابرو و لیفت صورت هم برای شما انجام داده شود.

نحوه انجام جراحی اپی کانتوپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی را معمولا با بی هوشی انجام می دهند، اما در بعضی از مواقع با توجه به شرایط خود فرد ممکن است با بی حسی موضعی نیز انجام داده شود.

زمانی که فرد تحت بی هوشی قرار گرفت جراح تاندون کانتال جانبی را که وظیفه باز و بسته شدن چشم ها را دارد کوتاه می کند و مجدد به هم وصل می کند.

استفاده از این تکنیک برای انجام جراحی باعث شده تا چشم شما حالت گربه ای پیدا کند.

در خصوص مدت زمان انجام این جراحی باید اشاره کنیم که حدود 1 الی 2 ساعت زمان می برد، در انتها زمانی که جراحی انجام داد شد پزشک محل جراحی شده را پانسمان می کند تا از ایجاد عفونت جلوگیری کند.

قبل از انجام جراحی چشم گربه ای چه کاری باید کنیم؟

در حالت کلی قبل از انجام جراحی لازم است تا اقداماتی انجام داده شود؛ دقت داشته باشید که با رعایت تمامی این نکات روند انجام جراحی نیز به خوبی طی خواهد شد. از مهم ترین نکاتی که قبل از این عمل جراحی بایستی رعایت شوند عبارتند از:

  • مصرف داروهایی مثل آسپرین که منجر به رقیق شدن خون می شوند باید به مدت 2 هفته قبل از عمل خودداری شود.
  • قبل از جراحی به هیچ عنوان غذایی مصرف نکنید.
  • اگر اضافه وزن دارید بهتر است تا قبل از عمل خود با انجام فعالیت های بدنی به یک وزن ایده آل برسید.
  • به منظور بررسی سلامت جسمانی لازم است تا قبل از عمل خود، تست های تشخیصی نظیر آزمایش خون و … را انجام دهید.
  • از یک رژیم غذایی درست پیروی نمایید چرا که در روند انجام جراحی نقش بسزایی دارد.

نتیجه حاصل از انجام بلفاروپلاستی چشم گربه ای

شاید دیده باشید در اطرافیان خود افرادی که ظاهر چشم های آن ها غمگین و ناراحت است. این دسته از افراد با انجام جراحی بلفاروپلاستی چشم گربه ای می توانند چشم را از پایین به بالا بکشند.

توجه داشته باشید اگر این جراحی را همراه با لیفت ابرو یا بلفاروپلاستی انجام دهید به دلیل کشیده شدن حالت چشم ها و بزرگ تر شدن آن چشم های شما جذابیت بیشتری پیدا می کند.

کلام آخر

در انتهای این مقاله باید اشاره کنیم که کانتوپلاستی در حالت کلی نتایج مطلوبی را به همراه دارد ولی در چشم هایی که دارای دو پلک هستند این نتیجه خیلی بهتر خواهد بود. توجه داشته باشید که اگر این جراحی یک انتخاب درست برای چشم های شما باشد و از همه مهم تر توسط بهترین جراح چشم انجام شود باعث می شود تا فرد از عمل انجام شده رضایت کامل داشته باشد.

دکتر رضا عرفانیان

دکتر عرفانیان، متولد ۱۳۵۰ در مشهد، دکترای عمومی و تخصص چشم پزشکی را در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اخذ کرد. او با اخذ مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران، به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوسته و در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) فعالیت می‌کند.

پاسخ

5 × دو =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با دکتر عرفانیان