ساعات کاری : شنبه دوشنبه چهارشنبه ساعت ۴ تا ۸ بعدازظهر
۰۲۱-۸۶۰۸۰۰۳۲ - ۰۲۱-۸۶۰۸۰۰۳۱
تهران خیابان جردن بالاتر از میرداماد بن بست آناهیتا پلاک ۵ واحد ۱

تزریق بوتاکس

همه افراد امروزه با توجه به شغلی که دارند با اینترنت و فضای مجازی درگیر هستند، در این فضا شما تبلیغات مختلفی را در خصوص جراحی زیبایی پلک یا انواع مختلف تزریق را مشاهده می کنید، که مشخص نشده توسط چه فردی این جراحی و تزریق انجام می شود. در صورتی که قصد انجام هر آن ها بسیار حساس می باشند و عدم تجربه و مهارت پزشک می تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. حالا شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که تزریق بوتاکس برای چه افرادی کاربرد دارد؟ هزینه تزریق بوتاکس  چقدر است؟ چه برندی برای تزریق بوتاکس بهتر است؟ چه افرادی نیاز به تزریق بوتاکس دارند؟ بسیاری از افرادی که قصد تزریق بوتاکس را دارند این سوالات ممکن است در ذهن آن ها ایجاد شود.

تفاوت تزریق بوتاکس و فیلرهای پوستی

در نظر داشته باشید که بوتاکس و فیلرهای پوستی برای درمان مشکلات متفاوتی استفاده می‌شوند و عملکرد و اثرات کاملا متفاوتی دارند، بوتاکس با ضعیف کردن بعضی از عضلات صورت بخصوص عضلات قسمت فوقانی صورت از ایجاد چروک پوستی ناشی از انقباض های عضلات پیشگیری می کند که می تواند شامل خط اخم، خطوط گوشه های خارجی چشم هنگام خندیدن و شیار های ناحیه پیشانی در مواقع بالا بردن ابرو ها باشد. از طرف دیگه فیلرها برای پر کردن گودی ها و فرورفتگی های صورت استفاده می‌شوند یعنی گودی زیر چشم، گودی خط خنده بین بینی و گوشه لب ها همچنین می توان گفت بعضی از اوقات با برجسته کردن گونه ها و لب ها زیبایی صورت را بارزتر می شود. ممکن است برای دستیابی به نتایج دلخواه شما این روش‌ها به‌صورت مکمل در کنار روش‌های درمانی دیگر استفاده شوند.

تزریق بوتاکس

همچنین باید به این نکته اشاره کرد موقعیت قرار گیری ابروهای شما همچنین افتادگی پلک بالا و چه پلک پایین می تواند روی زیبایی صورت افراد بسیار تاثیر گذار باشد، برای درمان پزشک جراحی بلفاروپلاستی را پیشنهاد می دهد، در این جراحی پزشک متخصص با برش هایی که در بخش بالایی و پایینی پلک ایجاد می کند، چربی های اضافی را حذف می کند.
بعد از جراحی مشاهده خواهید کرد که آن خستگی و خوابالودگی چشم از بین رفته است و چشم ها حالت شاداب تر را به خود می گیرند. علاوه بر جراحی پلک می توان گفت که جراحی ابرو نیز امروزه در میان افراد بسیار پر طرفدار می باشد، چرا که موقعیت قرار گیری ابروها باعث شده تا زیبایی چشم ها و صورت بیشتر شود.

هدف از تزریق بوتاکس کدام است؟

بوتاکس برای سه هدف اصلی یعنی کنترل اسپاسم ماهیچه ها، تعریق شدید زیر بغل و بهبود زیبایی استفاده می شود. هدف از بوتاکس به منظور زیبایی برای صاف کردن موقتی “خطوط اخم” است ، این خطوط که بین ابروهای شما هستند و می توانند شما را خسته، ناراضی یا عصبانی جلوه دهند، که از راه تزریق این مشکل برطرف می شود. بوتاکس انواع مختلفی دارد بهتر است انتخاب برند  بوتاکس را بر عهده  پزشک خود بگذارید، اگرچه به عنوان یک قاعده کلی، بوتاکس بیشتر در قسمت بالای صورت مورد استفاده قرار می گیرد و از پرکننده ها بیشتر در مناطق دیگر استفاده می شود.

چه افرادی نیاز به تزریق بوتاکس دارند؟

ایالات متحده FDA استفاده از بوتاکس را برای افراد 18 تا 65 ساله تصویب کرده است. که این افراد می توانند بنا بر شرایط خود از آن استفاده کنند و تنها در شرایط زیر بهتر است  تا از بوتاکس استفاده نشود

  • در ناحیه تزریق، عفونت پوستی یا شرایط دیگری وجود داشته باشد.
  • وجود بیماری هایی که بر روی عضلات یا اعصاب  تاثیر می گذارد.
  • در عضلات پیشانی ضعف داشته باشید.
  • مشکلات خونریزی
  • نیاز به مصرف برخی دارو های خاص دارید.

در هر حال لازم است تا قبل از اقدام  به تزریق  در مورد هر گونه بیماری با  پزشک خود مشورت کنید.

تکنیک های تزریق

نحوه تزریق نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که ممکن است جزء یکی از عوارض های جراحی نوع تزریق نیز باشد، بنابراین با توجه به اهمیت زیادی که این موضوع دارد حتما می بایست یک متخصص چشم این کار را انجام دهد چرا که به آناتومی چشم آشنایی کامل دارد و می داند که در کدام ناحیه از چشم تزریق باید انجام شود که باعث جوانسازی و شادابی صورت شود. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که آناتومی صورت افراد با یک دیگر متفاوت است.
یکی از موارد دیگری که اهمیت بالایی دارد مرغوبیت دارو می باشد، ولی باید به این نکته اشاره کرد که در بازار دارو بعضی از افراد همواره به دنبال منافع خود هستند، یعنی وارد کننده داروهای قاچاق و غیر قانونی می باشند که تاریخ انقضای آن گذشته است، که بعضی از افراد در زمان خرید اصلا متوجه این موضوع نمی شوند.

عوارض های تزریق داروهای قاچاق

• این داروها می تواند منجر به افتادگی پلک و همچنین انحراف چشم به شکل دائمی شوند.
• ممکن است منجر به ایجاد شوک آلرژیک در فرد شود.
نکته: اگر قصد انجام این کار را دارید حتما باید تاریخ مصرف دارو و همچنین مجوز آن را چک کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید. افرادی که قصد تزریق فیلر را دارند نیز باید به این نکته توجه داشته باشند که این کار باید توسط فرد متخصص انجام شود، علاوه بر آن برند های نامعتبری که در بازار وجود دارد که به هیچ وجه نباید برروی صورت تزریق شوند.

در اخر می  توان به عنوان خلاصه ای از مطالب بیان کرد،  امروزه می توان با  کمک  روش های نوین  هر گونه  ایراد و نقص در ناحیه صورت را از بین برد .  بسته به شرایط بیمار بهتر است  هر کدام از این روش ها انتخاب شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص جراحی های پلاستیک و ترمیمی پلک از بروز ترین تکنیک های زیبایی به منظور جوانسازی صورت استفاده می کند، همچنین داروها برای تزریق دارای مجوز وزارت بهداشت و تاریخ می باشند، دکتر عرفانیان با بررسی آناتومی صورت مراجعه کننده محل های دقیق تزریق را تعیین می کند، هر چقدر این کار با ظرافت و دقت بیشتری انجام شود می توان گفت که نتایج بهتری را در صورت مشاهده خواهیم کرد.

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با دکتر عرفانیان