بهترین جراح چشم

بهترین جراح چشم

شاید شما را یک گل مژه کوچک ، آب مروارید و یا حتی انتخاب یک نوع جراحی زیبایی چشم مثل جراحی پلک به این مقاله رسانده باشد.
چشم ها حرف می زنند. این عبارت می تواند گویای اهمیت این یگانه نهاد بینایی باشد. آیا تا به حال به این فکر کرده اید زمانی که زبان از بیان آنچه در درون آدمی عاجز است با زبان چشم سخن می گوید؟
زمانی که دچار عارضه های چشمی شوید که انجام جراحی های زیبایی برای شما الزام آور شود، آن جاست که به لزوم سلامت این عضو پی خواهید برد.
فرقی نمی کند شما به بیماری چشم مبتلا باشید و یا بخواهید برای هرچه زیباتر شدن چشم یک نوع جراحی زیبایی چشم را انجام دهید. در هر صورت برای انجام این دو مقوله نیازمند انتخابب بهترین جراح چشم هستید.
البته باید توجه داشته باشید که بهترین جراح چشم لزوما در هر دو این حوزه ها فعالیت ندارد. برخی جراحان چشم متخصص جراحی های زیبایی هستند و برخی متخصص درمان بیماری های چشم. بنابراین در انتخاب بهترین جراح چشم دقت کافی را داشته باشید.

بهترین جراح چشم

بهترین جراح چشم

در ادامه ضمن معرفی بهترین جراح چشم به برخی جراحی ها و بیماری های چشم خواهیم پرداخت با ما همراه باشید:

جراحی های زیبایی چشم

همسو با پیشرفت های تکنولوژی و علوم پزشکی تقاضا برای جراحی های زیبایی نیز افزایش یافته. امروزه می توان نواحی را به صورت زیبایی جراحی کرد که تا دو دهه پیش حتی عارضه های آن دیده نمی شد. برای مثال افرادی که به عت کهولت سن دچار افتادگی پلک بودند و یا به علت مادرزادی دارای پیله چشم بودند حتی این تصور را نمی کردند که بتوان این نازیبایی را برطرف کرد. اما امروزه تنها با یک جراحی ساده می تواند اثر گذر زمان بر چشم ها را بپوشاند و یا مشکلات مادرزادی چشم را به راحتی درمان کند.
کشیدگی چشم ها نیز امروزه از موثر ترین جراحی های زیبایی چشم به شمار می آیند. افراد بر این باورند که هر مقدار گوشه چشم شان کشیدگی داشته باشد میزان زیبایی چشم بیشتر خواهد شد.
در ادامه به بررسی این جراحی ها خواهیم پرداخت

جراحی بلفاروپلاستی

آنچه در سطر ابتدایی این پاراگراف به آن اشاره کردیم در واقع جراحی بلفاروپلاستی و یا جراحی زیبایی پلک بود.
این جراحی با هدف حذف پوست و یا چربی اضافه در ناحیه زیر پوست پلک انجام می شود، جراحی بلفاروپلاستی در واقع نوعی جراحی تهاجمی در زیباسازی چشم است. افتادگی پلک چه در ناحیه پلک زیرین و چه در ناحیه پلک فوقانی می تواند با علل گوناگونی نظیر افزایش سن و یا دخالت ارث ایجاد شود که به راحتی می توان با انجام این جراحی ان ها را برطرف کرد.
افرادی که متقاضی این جراحی هستند باید توجه داشته باشند که انجام این جراحی لزوما باید توسط جراح چشم صورت گیرد. این جراحان به دلیل تسلط بر آناتومی چشم، به محل اعصاب و بافت های چربی این عضو آگاه بوده و می توانند این جراحی را بدون ایجاد عارضه انجام دهند. به دلیل حساسیت این جراحی و مشرف بودن تیغ جراحی بر مردمک چشم انجام آن توسط جراحان بی تجربه اکیدا توصیه نمی شود.

جراحی کانتوپلاستی جانبی

این جراحی را بیشتر به عنوان جراحی لیفت ابرو می شناسند . چراکه با لیفت این ناحیه ظاهر چشم ها نیز تغییر خواهد کرد. افرادی که دارای افتادگی گوشه خارجی چشم ها هستند و در حالت عادی چهره آن ها به علت این عارضه غمگین دیده می شود، اغلب خواستار انجام این جراحی هستند. در زبان عامیانه این نوع جراحی را جراحی چشم گربه ای می نامند. این جراحی غالبا به صورت بی حسی موضعی انجام می شود. جراحی کانتوپلاستی نیز نیازمند دستان متبحر جراح چشم است.

درمان چین و چروک های نواحی چشم

زمانی که چشم ها خود عارضه ای ندارند و صرفا این چین و چرک ها است که باعث شده از زیبایی آنها کاسته شود. تنها روش برای بازیابی زیبایی خیره کننده آن ها از بردن این عارضه ها است.
در حال حاضر از روش های بسیاری برای برطرف نمودن چین و چروک های اطراف چشم استفاده می شود که از جمله آن می توان موارد زیر را نام برد:
• تزریق ژل
• تزریق بوتاکس
• تزریق چربی
• میکرونیدلینگ
• رادیو فرکانس
• لیزر
در قسمت دوم این مقاله می خواهیم به بررسی برخی بیماری های شایع چشم بپردازیم که عبارت اند از:
آب مروارید
• آب سیاه
• آلرژی چشم
سندرم خشکی چشم
آب مروارید:
بیماری آب مروارید که همان کدورت عدسی چشم است یکی از شایعترین علل کم بینایی است.آب مروارید در واقع نوعی تاری دید برای بیماران به وجود می آورد که به علت قرارگیری کدورت در مسیر نور داخل چشم است. این باور که آب مروارید تنها در افراد مسن ایجادم می شود، باوری غلط بوده که به علت شیوع آن در بین این افراد این تواتر فکری را ایجاد کرده است. این نکته حائز اهمیت است که گرچه این بیماری را می توان با جراحی درمان کرد، اما اگر در درمان زود هنگام آن سهل انگاری شود ،تا زمان جراحی کم بینایی موقت افراد را به همراه خواهد داشت.

آب سیاه (گلوکوم)

این بیماری از علل بسیار مهم کم بینایی است که گاه موجب نابینایی هم می شود. در این بیماری بعلت افزایش فشار داخل چشم بیشتر از حد تحمل عصب بینایی ، موجب تحلیل تدریجی عصب بینایی شده‌ و موجب نقص در انتقال اطلاعات به مغز می شوند. درمان این بیماری بسته به پیشرفت آن می تواند از استفاده قطره گرفته تا جراحی متغیر باشد.

آلرژی چشم

برخی افراد در مواقع مصرف نوعی غذا و یا استفاده از رایحه های گوناگون و حتی قرارگیری در معرض نور خورشید دچار آلرژی می شوند. برای جلوگیری از بروز این عارضه می توان از مواجه با عامل آلرژی زا پرهیز کرد و در صورت ابتلا با استفاده دارو هایی که پزشک تجویز می کند، آن را درمان نمود.

دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی
تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر، ابتدای بلوار اسفندیار، شماره96

جهت ارتباط با شماره های 02182400 تماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

سندرم خشکی چشم

بیماری آخر که با نام لاتین DES )Dry Eye Syndrome شهرت دارد بعلت کاهش کمی یا کیفی اشک به وجود می آید.
از علائم این بیماری می توان به اشک کم،سوزش و تحریک و احساس جسم خارجی اشاره کرد.برای درمان این عارضه اغلب استفاده از قطره های اشک مصنوعی یا بستن سوراخ تخلیه اشک در پلک (پانکتوم )را تجویز می کنند. این بیماری به درجاتی موجب کم بینایی خواهد شد.

توصیه پایانی

به یاد داشته باشید که چشم ها عناصر تاثیر گذار بر کیفیت زندگی هستند، از این رو ابتلا به بیماری های خاص و یا انجام جراحی های غیر تخصصی روی آن ها می تواند تمامی دنیای ما را تاریک کند. بنابراین برای هر گونه موارد درمانی و جراحی به متخصص چشم مراجعه کنید..

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.

10 thoughts on “بهترین جراح چشم

 1. آرمین - مارس 4, 2020 در 4:17 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من مادرم بعد از جراحی آب مرواریدی که داشته همش میگه تاری دید داره . مشکلش چیه ؟ یعنی باز باید جراحی کنه؟

  پاسخ
  • drerfanian - مارس 7, 2020 در 9:37 ق.ظ

   سلام
   نکته مهم اینست که تاری دید برای دید دور است یا نزدیک؟ معمولا شماره لنز داخل چشم را برای دید دور تنظیم می‌کنند و برای دید نزدیک دید تار است مه نیاز به عینک دید نزدیک دارند
   گاهی اوقات چشم به لنز واکنش نشان می دهد و کدورتی پشت لنز ایجاد می شود که ۳ تا ۶ ماه با انجام لیزر بطور سرپایی برطرف می شود
   اینها شایعترین دلایل هستند و علل کمتر شایع هستند که در معاینات پس عمل مشخص می‌شوند

   پاسخ
 2. مهتاب - مارس 4, 2020 در 4:21 ب.ظ

  سلام آقای دکتر، اگر بعد از جراحی لایزیک چشممون برگشت دوباره میشه عمل کرد؟ آخه من کارم با کامپیوتره میترسم عمل کنم ولی باز چشمام ضعیف بشه
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • drerfanian - مارس 7, 2020 در 9:37 ق.ظ

   قبل عمل لیزیک تصویربرداری های خاصی انجام می‌شود که اگر فرد مناسب است تحت لیزیک قرار بگیرند تا بعد برگشت نداشته باشند

   پاسخ
 3. سیما - مارس 4, 2020 در 5:35 ب.ظ

  عکس های جراحی زیبایی پلک رو کجا می تونم ببینم ؟

  پاسخ
 4. negneg - مارس 4, 2020 در 9:47 ب.ظ

  دکترجان مادربزرگم دو سال پیش آب مروارید چشمش رو عمل کرده ولی الان دوباره چشمامش داره اذیتش می کنه. ممکنه به خاطر آب مروارید باشه؟

  پاسخ
  • drerfanian - مارس 7, 2020 در 9:37 ق.ظ

   شایعترین علت ناراحتی چشم بعد جراحی کاتاراکت خشکی چشم است ایشان چند هفته ای از قطره های اشک مصنوعی هر ۴ تا ۶ ساعت استفاده کنند اگر ناراحتی بر طرف نشد به جراح خودشان مراجعه بفرمایند

   پاسخ
 5. فرشته میرزایی - مارس 9, 2020 در 2:49 ب.ظ

  خشک شدن چشم فقط واسه افراد میانساله؟ من حس میکنم نزدیک زمستون که میشه اصلا چشمام انقدر خشک میشه که بدون اشک مصنوعی حس میکنم تخم چشمم داره میزنه بیرون. یعنی منم باید جراحی کنم؟

  پاسخ
  • drerfanian - مارس 15, 2020 در 3:35 ب.ظ

   سلام خشکی چشم جراحی خاصی نداره
   در افراد مسن مصرف کنندگان بعضی دارو ها مبتلایان بیماری‌های روماتیسمی و تیروئید و دیابت و ..و پس از بعضی جراحی های چشم و اختلالات هورمونی و خیلی علل دیگر خشکی چشم ایجاد میشه
   پس در خشکی چشم اول علت یابی مهم هست بعد درمان که عمده آن دارویی و بهداشتی است
   جراحی برای خشکی چشم شامل بستن سوراخ اشکی پلک می باشد

   پاسخ

پاسخ

3 × سه =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر عرفانیان