عوارض تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس

یکی از سوالاتی که بیماران هنگام مراجعه به مطب دکتر رضا عرفانیان سلیم دارند این است که ،آیا تزریق بوتولونیوم توکسین یا همان بوتاکس عارضه ای دارد؟ آیا در دراز مدت سبب افتادگی پوست صورت و تاثیرات منفی بر پوست می شود؟ اگر شما هم پاسخ برای این سوالات را نمی دانید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

صحبت های دکتر رضا عرفانیان سلیم

در پاسخ باید گفت خیر، دلیل آن هم در این است که تزریق بوتاکس با کم کردن چین و چروک های صورت در اطراف چشم ها باعث زیباتر شدن ظاهرشده و از تمام هزینه هایی که خانم ها برای زیبایی صورتشان انجام می دهند، مقرون به صرفه ترین وموثرترین اقدام است.
تزریق بوتاکس نه تنها ظاهر صورت افراد را با کاهش چروک های صورت زیبا تر می کند، بلکه کیفیت پوست را در نواحی تزریق بهبود می بخشد. با کم کردن تعداد و فعالیت غدد سباسه پوست، باعث می شود ضخامت پوست کمتر، نازک تر و کیفیت آن بهتر و شادتر شود .
درصورتی که مواد بوتاکس به صورت اصل و اورجینال تهیه شود، همچنین تکنیک تزریق درست انجام شود و این کار توسط پزشک با تجربه و متخصص در این زمینه انجام شود، هیچ عارضه ای با خود همراه نخواهد داشت .

در طی بوتاکس چه اقداماتی توصیه می شود ؟

بهتر است هنگام تزریق صورت آرایش نداشته باشدو صورت با آب و صابون شسته شده باشد. .
تزریق بوتاکس درد کم اما قابل تحمل داردهر چند آستانه تحمل درد افراد متفاوت است . اگر از تزریق سوزن، دچار استرس می شوید، بهتر است در طی تزریق ذهن خود را مشغول کنید . تاثیر استفاده از پمادهای ضد دردقبل از تزریق جای سوال است بعضی آنرا موثر میدانند و عده ای نه، به هرحال در افرادی که مایل باشند امکان استفاده آن وجود دارد.

عوارض تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس

اقدامات توصیه شده بعد از تزریق بوتاکس

در حقیقت مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس بسیار تاثیر گذار و مهم هستند .
• به هیچ وجه ناحیه تزریق شده را با دست ماساژ ندهید .
• حتی لمس کردن ناحیه تزریق بوتاکس توصیه نمی شود، زیرا با این کار احتمال پخش شدن ماده بوتاکس به نواحی اطراف را افزایش می دهید . بهتر است تا ۴ ساعت بعد از تزریق از دراز کشیدن خودداری شود.حمام آب گرم و ورزش سنگین تا 24 ساعت بعد از بوتاکس توصیه نمی شود، فعالیت های فیزیکی سنگین به نشت بوتاکس کمک می کند .
• انجام هرگونه مراقبت های پوستی بعد از بوتاکس توصیه نمی شود حداقل تا۷۲ ساعت بعد .
• در صورت مصرف هرگونه دارو حتما با پزشک خود درمیان بگذارید .
اثر بوتاکس از۶ تا ۷۲ ساعت بعداز تزریق شروع و پس از دو هفته به حداکثر اثر می‌رسد پس برای ارزیابی و تصمیم جهت تزریق بیشتر لازم است دو هفته صبر شود.

بوتاکس به چه افرادی توصیه نمی شود ؟

بوتاکس در زمان بارداری ، شیر دهی و در افرادی که سیستم دفاعی ضعیفی دارند مانند مبتلایان به بیماری ام اس توصیه نمی شود .
در مبتلا یان به بیماری های سیستم عصبی – عضلانی مانند میاستنی گراویس بهتر است بوتاکس تزریق نشود.
در نواحی که زخم تبخالی بوده است بهتر است تا ۶ ماه بعد بهبود زخم. بوتاکس تزریق نشود.

دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی
تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر، ابتدای بلوار اسفندیار، شماره96

جهت ارتباط با شماره های 02182400 تماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

آیا بوتاکس توانایی از بین بردن چروک های عمیق را دارد ؟

گاهی بوتاکس توانایی از بین بردن چین های عمیق را ندارد و لی آنها را کم عمق میکند، دکتر رضا عرفانیان سلیم بعد از معاینه و صحبت با بیمار بهترین روش درمانی را توصیه می کند، تزریق ژل و فیلر می توانند به از بین بردن چروک های عمیق صورت کمک کند . تزریق فیلر، راه حل خوبی برای اصلاح گودرفتگی های صورت هستند.

هزینه تزریق بوتاکس

صحبت در رابطه با هزینه تزریق بوتاکس یکی دیگر از مواردی است که اکثریت مراجعین دارند، در حقیقت برای تزریق بوتاکس هزینه مشخصی تعریف نشده است . بر اساس برند و اورجینال بودن ماه تزریق شده هزینه بوتاکس تغییر می کند . توصیه می شود تنها به دلیل قیمت پایین تر ، تزریق بوتاکس را زیر نظر افراد کم تجربه در این زمینه انجام ندهید، این کار تنها باعث می شود، عوارض شامل شما گردد .

کلام آخر

در آخر می توان گفت، زیبایی و تمایل به زیبا تر شدن به طور غریزی در بین تمام افراد وجود دارد، تزریق بوتاکس یکی از روش هایی است که به زیبایی افراد کمک می کند، تزریق بوتاکس یکی از کم هزینه تزین و کم عوارض ترین روش های زیبایی است، که اگر زیر نظر فرد متخصص انجام شود، هیچ گونه عوارضی شامل شما نمی شود .

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.

پاسخ

هشت − 2 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر عرفانیان