جراحی ترمیم بلفاروپلاستی

عمل ترمیم بلفاروپلاستی که به آن عمل ترمیمی پلک نیز می گویند در واقع به منظور اصلاح نتایج جراحی قبلی انجام داده می شود تا از این طریق بتوان عیوب و مشکلات ایجاد شده در نتایج جراحی قبلی را بررطف کرد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که اگر جراحی خود را برای دفعه اول نزد یک جراح با تجربه و کاربلد انجام داده باشید به طبع هیچ نیازی به جراحی ترمیمی نخواهید داشت. اگر می خواهید تا با این جراحی بیشتر آشنا شوید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

جراحی ترمیم بلفاروپلاستی

جراحی ترمیم بلفاروپلاستی چه زمانی استفاده می شود؟

توجه داشته باشید که برای انجام این عمل لازم است تا ناحیه جراحی شده توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی بررسی شود تا تصمیم گیری را انجام داد. این موضوع زمانی که شما از نتیجه عمل انجام شده ناراضی باشید و از همه مهم تر جای زخم ناشی از عمل قابل مشاهده باشد انجام داده می شود، البته باید اشاره کنیم که به دلیل برگشت پذیری عمل نیز ممکن است انجام این جراحی نیاز باشد.

جراحی ترمیم بلفاروپلاستی در واقع جزء عمل های بسیار چالش برانگیز می باشد پس برای اینکه نتیجه بسیار مطلوبی نیز از عمل اولیه حاصل شود بهتر است تا زیر نظر متخصص با تجربه انجام گردد

از مهم ترین دلایلی که انجام این جراحی پیشنهاد می شود عبارتند از:

1- زمانی که چربی و پوست اضافه بعد از عمل باقی مانده باشد

2- زمانی که چربی یا پوست بیش از اندازه برداشته شود و منجر به تغییر کردن ظاهر چشم شود. 

انتخاب نوع جراحی بستگی به نوع ساختار کلی صورت شما دارد ولی در بعضی از مواقع ممکن است کاندید مناسبی برای لیفت ابرو، لیفت شقیقه و .. باشد.

جراحی ترمیم بلفاروپلاستی از چه مزایای برخوردار است؟

زمانی که تصمیم به انجام این عمل ترمیمی بگیرد در واقع می توان گفت انجام آن از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که مهم ترین آن ها عبارتند از:

⚡ ایجاد ظاهری جوان تر در صورت

⚡ بالاتر رفتن اعتماد به نفس چرا که اگر شما از ظاهر چشم خود ناراضی باشید اعتماد به نفستان نیز کاهش می یابد از همین رو با انجام جراحی ترمیمی می توان به برطرف شدن مشکل ایجاد شده کمک کرد.

⚡ برای افرادی که اختلال بینایی دارند انجام عمل ترمیمی گزینه بسیار مناسبی است چرا که علاوه بر رفع انسداد منجر به بهبود بینایی نیز می شود.

در انتهای این بخش انجام این عمل برای درمان خشکی چشم، ایجاد تقارن میان پلک ها و درمان اشک ریزش بسیار مناسب است.

نحوه انجام جراحی بلفاروپلاستی ترمیمی

در صورتی که لازم باشد این عمل را انجام دهید باید نتایج حاصل از عمل اولیه به طور کامل توسط پزشکتان بررسی شود تا از این طریق بتوان چالش های ناشی از عمل را کاهش داد، نحوه انجام عمل نیز با بی هوشی عمومی انجام می گیرد توجه داشته باشید که این عمل در مقایسه با جراحی اول زمان بیشتری می برد. 

نکته: انجام این عمل نزد یک پزشک دیگر امر سخت و دشوار خواهد بود پس برای اینکه از بروز این مشکل بتوان پیشگیری کرد بهتر است تا در عمل اولیه به پزشکی با تجربه و کاربلد مراجعه نمایید تا علاوه بر دریافت بهترین نتیجه مطلوب بتوان از انجام جراحی مجدد در آینده نیز جلوگیری کرد.

ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که این عمل را چه زمانی باید انجام داد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که زمانی که تورم و التهاب ناشی از عمل اولیه به طور کامل فروکش کرده باشد این عمل انجام می گیرد معمولا ایت زمان حدود 6 ماه بعد از عمل بلفاروپلاستی می باشد.

کلام آخر

در انتهای این مقاله باید اشاره کنیم که جراحی ترمیم بلفاروپلاستی را زمانی که از نتیجه عمل اولیه خود ناراضی باشید انجام می دهید از مهم ترین دلایل نیاز به انجام این عمل می توان به بالا رفتن سن و نداشتن تجربه کافی جراح و … اشاره کرد پس با توجه به حساس بودن نواحی مختلف چشم بهتر است در ابتدا انتخاب کاملا آگاهانه ای را برای جراح خود داشته باشید ولی روند پیری به هیچ عنوان متوقف نمی شود از همین رو ممکن است علاوه بر دریافت نتیجه مطلوب بازهم در آینده نیازمند درمان باشید.

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با دکتر عرفانیان