جراحی آب مروارید(کاتاراکت Cataract)

بهترین زمان برای درمان آب مروارید چه زمانی است ؟ آیا بیمه هزینه این جراحی را تقبل می کند ؟ چه مراقبت هایی بعد از جراحی آب مروارید لازم است؟آب مروارید،کدورت عدسی چشم است ودر اکثر موارد کاتاراکت با افزایش سن ایجاد می شود، روند ایجاد آن از 55 سال شروع می شود که در بیشتر موارد به طور آهسته پیشرفت می کند .

چه زمانی باید کاتاراکت جراحی شود؟

در پاسخ باید گفت هر زمان که کاهش دید در روند کار و زندگی فرد اختلال ایجاد کرد، بهترین زمان برای درمان آب مروارید است . با روش های نوین آب مروارید این جراحی بسیار ساده و راحت شده است. لازم به ذکر است که در صورت آب مروارید مادرزادی، بهتر است که در همان اوایل ، یعنی بعد از زایمان و در زایشگاه (نوزادی )و یا در معاینات بعد از خروج از بیمارستان بین 6 تا 12 ماهگی (شیرخوارگی )آب مرواید تشخیص داده شود تا هر چه سریعتر درمان آغاز شود .

هزینه عمل آب مروارید

هزینه عمل آب مروارید

مراقبت های لازم بعد از جراحی آب مروارید

بعد از هر جراحی نیاز به مراقبت های خاصی برای بهبودی سریع و نتیجه بهتر از جراحی می باشد . چشم از حساس ترین نقاط در صورت است که هر گونه عمل جراحی آن نیاز به مراقبت های خاص دارد .

مراقبت های لازم بلافاصله بعد از جراحی

در بالغین پس از جراحی کاتاراکت تا یک هفته محافظ چشم مقابل چشم عمل شده قرار می‌گیرد تا از اصابت ضربه های اتفاقی به چشم پیشگیری کند.
توصیه می‌شود تا یک ماه از بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های نیازمند به زور زیاد خودداری کنند.
به منظور جلوگیری از عفونت و التهاب بعد از جراحی ،متخصص چشم قطره ای چشم تجویز می کند که ریختن آنها در ساعت ضرورت دارد.

عدم تعادل دو چشم بعد بلافاصله به جراحی طبیعی است و ممکن است حتی تا 4 هفته این عدم تعادل از بین نرود تنها در صورت ادامه این روند با متخصص چشم خود مشورت کنید .
در اکثریت موارد بعد از جراحی آب مروارید اختلالی دیده نمی شود، و فرد می توانند بعد از 24 ساعت که از جراحی گذشت فعالیت های روزانه خود را داشته باشدو شستشوی صورت و استحمام، وضو ‌،نماز و انجام رکوع و سجده بلامانع است.

اما رعایت نکات زیر از الزامات است

طبق دستور پزشک قطره های تجویز شده ،مصرف شود .
ورزش های سنگین تا چند هفته بعد از جراحی ممنوع است .
بهتر است تا زمانیکه دید چشم جراحی شده تثبیت نشده ،رانندگی نکنید .
تا جای ممکن در مکان های مملو ازگرد و خاک حاضر نشوید .

به هیچ وجه چشمان خود را ماساژ ندهید .

آیا بیمه هزینه جراحی آب مروارید را پرداخت می کند ؟

خیلی از مراجعین در رابطه با هزینه جراحی آب مروارید سوال می پرسند . در پاسخ باید گفت بله بیمه هزینه درمان آب مروارید را تقبل می کند اما میزان آن بسته به نوع بیمه ای دارد که تحت پوشش می باشید، دارد . شرایط پرداخت در هر نوع از بیمه با سایر بیمه ها متفاوت است. شما می توانید بعد از مراجعه به جراح چشم در رابطه با هزینه دقیق جراحی اطلاع پیدا کنید .

دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی
تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر، ابتدای بلوار اسفندیار، شماره96

جهت ارتباط با شماره های 02182400 تماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

هزینه عمل آب مروارید

در حالت کلی می توان گفت هزینه جراحی بر طبق معیار های مختلفی همچون نوع بیمه تحت پوشش، جراحی های همزمان، تجهیزات مورد استفاده و…. تعیین می گردد .

نتیجه گیری

در آخر می توان به عنوان خلاصی از مطالب بیان کرد که چشم از مهم ترین اعضای بدن است پس بهتر است ملاک درمان و جراحی خود را هزینه در نظر نگیرید ، تنها انتخاب بهترین جراح چشم می تواند به شما در داشتن یک نتیجه ایده آل از جراحی کمک کند .

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.

پاسخ

بیست − یک =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر عرفانیان