نکاتی جهت نگهداری بهتر از شیشه عینک

نکاتی جهت نگهداری بهتر از شیشه عینک

افرادی که از عینک استفاده می کنند، یکی از مهم ترین دغدغه هایشان این است که مبادا شیشه عینکشان آسیب ببیند. با توجه به این که هزینه خرید عینک طبی و آفتابی افزایش یافته است، توجه به این موضوع اهمیت بیشتری یافته است. علاوه بر هزینه هایی که فرد در صورت آسیب دیدن شیشه عینک متحمل می شود، زمانی که باید برای تعمیر عینک منتظر بمانید نیز مسئله مهم دیگری است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به نکاتی برای نگهداری بهتر عینک اشاره نماییم.

چگونه از شیشه عینک محافظت کنیم؟

برای محافظت از شیشه عینک باید نکات ساده اما مهمی را رعایت کنید. دکتر رضا عرفانیان، بهترین چشم پزشک در تهران، این نکات را برای حفظ بهتر شیشه عینک حائز اهمیت ذکر می کنند:

  1. عینک را بعد از استفاده در جای مخصوص خود قرار دهید

بعد از استفاده از عینک، هنگامی که دیگر از آن استفاده نمی کنید، آن را از طرف عدسی بر روی سطح قرار ندهید. عدسی باید به سمت بالا باشد تا خط و خش بر روی آن ایجاد نشود. بهتر است عادت کنید که هر زمانی که عینک را از روی چشمتان برمی دارید، آن را در جعبه مخصوص خود قرار دهید. این جعبه همیشه هنگام خرید توسط عینک فروش به شما ارائه می شود.

  1. برای پاک کردن عینک از دستمال مخصوص استفاده کنید

هرگز با لباس، پارچه، حوله خشک، دستمال مرطوب و … شیشه عینک را تمیز نکنید. برای اینکار دستمال مخصوصی در هنگام خرید عینک به شما ارائه می شود که می توانید از آن استفاده کنید. بعد از مدتی که این دستمال دیگر قابل استفاده نبود، می توانید دستمال جدیدی از عینک فروشی تهیه نمایید.

  1. برای پاک کردن عینک از اسپری مخصوص یا آب استفاده کنید

برای تمیز کردن شیشه عینک از آب سرد و یا محلول مخصوص شست و شوی شیشه عینک استفاده کنید. اسپری های پاک کننده عینک از موادی تشکیل شده اند که به شیشه عینک هیچ آسیبی نمی رسانند. ابتدا عینک را با آب یا اسپری مخصوص مرطوب کنید و سپس با دستمال مخصوص عینک آن را پاک کنید. هرگز در حالت خشک شیشه عینک را تمیز نکنید.

  1. لایه های چربی را با مایع دستشویی پاک کنید

برای تمیز کردن لایه چربی روی شیشه عینک مایع دستشویی مناسب است و بهتر است از مایع ظرفشویی یا لباسشویی استفاده نشود.

  1. برای شست و شوی عینک از آب داغ استفاده نکنید

برای پاک کردن گرد و غبار یا چربی های روی شیشه عینک، هنگام استفاده از آب، از آب ولرم استفاده کنید. آب داغ به برخی از انواع شیشه های عینک آسیب می زند.

  1. عینک را از مواد آرایشی دور نگه دارید

عینک را از مواد آرایشی مانند کرم ها، اسپری، عطر و … دور نگهدارید زیرا این مواد هم به شیشه و هم به فریم عینک صدمه می زنند.

دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی
تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر، ابتدای بلوار اسفندیار، شماره96

جهت ارتباط با شماره های 02182400 تماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

رعایت برخی نکات ساده می تواند مانع از این شود که شیشه عینک آسیب ببیند و شما مجبور به پرداخت هزینه مجدد برای تعمیر عینکتان شوید. اگر مواردی را که در بالا ذکر شد به خوبی رعایت کنید، پس از مدتی تبدیل به عادت برایتان خواهد شد و به راحتی از عینکتان محافظت خواهید کرد.

 

 

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.

پاسخ

هفده − 5 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر عرفانیان