مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

چشم ها همیشه گویای حالات درونی انسان بوده اند. حتی زمانی که افراد بخواهند که راست موضوعی را نگویند این چشم ها هستند که همه چیز را لو می دهند.
حال تصور کنید حالت چشم های شما دائما یک حس را به اطرافیان القا کند، حس ناراحتی وغمگینی. در اینجاست که دیگر افراد از قضاوت های اشتباه کلافه می شوند.
با گذر زمان و افزایش سن و گاها به دلایل ژنتیکی ممکن است چشم افراد به عارضه افتادگی پلک و یا پیله چشم مواجه شود. این دو عارضه می تواند به صورت چشمگیری بر حالات چشم ها تاثیر گذار باشد.
در عصر حاضر این افراد می توانند با استفاده از جراحی بلفاروپلاستی یا همان جراحی زیبایی پلک این عارضه را به راحتی برطرف کنند. در ادامه تمامی ابعاد این جراحی از مراحل انجام تا مراقبت بعد از آن را خواهید خواند.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک چیست؟

همانطر در بالا اشاره شد گاها برخی افراد به طور ژنتیکی فرم صورتشان با پف پلکهای چشم می‌باشد و در افراد مسن ممکن است پلک فوقانی و یا تحتانی دچار ضعف بیش از حد پوست و یا بافت های همبندی باشد . عارضه پف پلک علاوه بر ایجاد چهره ای همیشه غمگینی ممکن است بر بینایی افراد نیز تاثیر گذار باشد.
در جراحی بلفاروپلاستی چربی و پوست اضافی پشت پلک ها برداشته شده و باعث می شود چشم ها ظاهری جوان تر به خود گیرند. در واقع با این جراحی نافذ بودن چشم ها برمی گرداند.

آیا جراحی بلفارو پلاستی عوارضی خواهد داشت؟

این جراحی به علت حساسیت ناحیه عمل می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. اما اگر افراد در انتخاب جراح خود دقت داشته باشند و با انتخاب بهترین جراح چشم که تسلط کامل بر آناتومی چشم ها داشته باشد، می توانند جراحی موفقیت آمیزی را تجربه کنند. البته ناگفته نماند که نتیجه این جراحی به میزان زیادی به رعایت مراقبت های بعد از جراحی پلک نیز بستگی دارد که در ادامه خواهید خواند
اما عوارض احتمالی جراحی پلک عبارت هستند از:
. ورم و کبودی شدید
خشکی چشم
• ایجاد مشکل در بستن چشم ها

• قرمز شدن چشم ها
• کاهش دید بعلت خشکی چشم و مصرف پمادهای چشمی

در صورت بروز هر یک از این عوارض جراح چشم راهنمایی های مناسب را ارائه خواهد داد.

دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی
تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر، ابتدای بلوار اسفندیار، شماره96

جهت ارتباط با شماره های 02182400 تماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

مراحل انجام جراحی زیبایی پلک

این جراحی با ایجاد بی حسی موضعی صورت می گیرد، پس ایجاد بی حسی جراح چشم نواحی مورد نظر در پلک بالا و یا هر دو پلک پایین و بالا را برش می دهد و نواحی اضافی و چربی های انباشته شده را بر می دارد. در ادامه نیز با بخیه زدن نواحی برش جراحی را به پایان می رساند.

توصیه پایانی

افراد باید دقت داشته باشند برای انجام این جراحی به دنبال بهترین جراح چشم باشند. به دلیل ظرافت و حساسیت این جراحی، اگر توسط جراحان بی تجربه صورت گیرد می تواند عوارض غیر قابل جبرانی را ایجاد کند.

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.

پاسخ

20 − 7 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر عرفانیان