عمل بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی

چشم یکی از اجزای مهم زیبایی شناسی صورت است و بلفاروپلاستی می تواند نقش مهمی در هماهنگی صورت و از بین بردن آثار پیری بر چشم داشته باشد. بلفاروپلاستی یکی از رایج ترین روشها برای از بین بردن پف، افتادگی و آثار پیری چشم است. علائمی مانند چشم های خسته ، پوست اضافی پلک، افتادگی پلک ها را می توان با کمک جراحی بلفاروپلاستی درمان کرد . این ترکیب همچنین می تواند با سایر روشهای جوانسازی صورت و پوست مانند لیفت ابرو ترکیب شود تا در زیبایی و جوانی چهره تاثیر دو چندان داشته باشد.

اقدامات لازم قبل از جراحی بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی نقش مهمی در جوان سازی صورت و ارتباط زیبایی شناختی مستقیم با ابرو و گونه ها دارد. بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین با حذف چربی و پوست اضافی در این ناحیه زیبایی را به چشمان باز می گرداند . لازم است قبل از جراحی پلک ابتدا متخصص چشم با ارزیابی کامل سابقه بیمار و بررسی علائمی همچون خشکی چشم، عفونت چشم و… شرایط بیمار را برای جراحی تعیین کند .
در معاینه باید موقعیت ابرو ، پتوز پلک ، وضعیت پلک پایین و بالا در نظرگرفته شود. در این بررسی ، بلفاروپلاستی فوقانی پوستی، فوقانی استاندارد و برداشتن چربی محافظه کارانه و یا جابجایی چربی پلک تحتانی در نظر گرفته می شود .

جراحی بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی

ارزیابی ابرو برای جراحی بلفاروپلاستی

پتوز ابرو با ارزیابی موقعیت ابرو مورد بررسی قرار می گیرد . عدم تقارن در پلک های بالا و پایین و وضعیت ابرو متداول است و باید بصورت جداگانه تشخیص داده شود و مورد توجه قرار گیرد.

روش کار در عمل جراحی پلک

بلفاروپلاستی بسته به برنامه جراحی ، ترجیح بیمار و جراح ، و نیاز به انجام عمل همزمان ، ممکن است تحت بی حسی موضعی یا عمومی انجام شود. بلفاروپلاستی پلک بالا یا پایین پلک ساده که در آن فقط پوست یا چربی خارج می شود می تواند تحت بی حسی موضعی انجام شود. روشهای دیگر ، مانند بلفاروپلاستی پایین همراه با چربی زدایی ، لیفت صورت و… ممکن است نیاز به آرام بخش وریدی یا بیهوشی عمومی داشته باشد.

دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی
تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر، ابتدای بلوار اسفندیار، شماره96

جهت ارتباط با شماره های 02182400 تماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

مراقبتهای لازم بعد از عمل بلفاروپلاستی

بعد از عمل ، به بیماران توصیه می شود كه از بسته های یخ به مدت سه روز در محل جراحی استفاده كنند تا تورم بعد از عمل به حداقل برسد و پماد موضعی که جراح چشم تجویز می کند در محل برش استفاده گردد. بخیه های غیر قابل جذب در صورت استفاده، می توانند بعد از یک هفته برداشته شوند.

عوارض جراحی پلک

اینکه بگوییم جراحی پلک هیچ عوارضی ندارد دروغی بیش نیست، هر عمل جراحی عوارضی با خود دارد که در اکثر موارد بعد از مدتی از بین می روند .جراحی بلفاروپلاستی باید حتما توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم انجام شود تا با آناتومی دقیق چشم آشنایی کامل داشته باشد، در این صورت احتمال بروز عوارض را تا حد قابل توجهی از بین می برید . به طور قطع در صورتی که جراحی پلک شما توسط پزشک با تجربه و متخصص در این زمینه انجام شود، عوارضی شامل شما نمی گردد .
بعد از جراحی پلک احتمال تجربه عوارضی مثل حساسیت به ماده بیهوشی ، عفونت محل زخم و.. وجود دارد . شما می توانید با توجه به نکات تاکید شده توسط متخصص چشم از بروز این عوارض جلوگیری کنید .

عوارض خفیف بعد از جراحی پلک

تورم در پلک ها
تاری دید به صورت گذرا
بروز جوش های سفید در ناحیه بخیه ها
عدم تقارن در ناحیه برش
لازم به ذکر است که این عوارض به صورت گذرا وجود دارند و بعد از مدتی کوتاه برطرف می شوند.در موارد بسیار نادر گاهی دیده می شود که بعد از عمل جراحی پلک فرد دچار خونریزی شدید در این ناحیه شده است که باعث کاهش دید بعد از جراحی می گردد . شما می توانید برای جلوگیری از خونریزی شدید بعد از جراحی، از انجام فعالیت های سنگین و خم کردن سرتان جلوگیری کنید و با مشاهده کوچکترین علائم از جمله کاهش و یا تاری دید به متخصص چشم خود مراجعه کنید .

کلام آخر

در آخر می توان به عنوان خلاصه ای از مطالب گفت، با کمک جراحی بلفاروپلاستی می توان نقایص موجود در این ناحیه را برطرف کرد، در خیلی از افراد افتادگی پلک، سبب کاهش دید در آن ها شده است . لازم است این افراد هر چه سریعتر برای جراحی اقدام کنند تا بینایی چشم خود را تقویت کنند . به طور قطع می توان گفت عوارض جراحی بلفاروپلاستی در مقابل فوایدی که برای بیمار دارد، قابل توجه نیست .

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.

پاسخ

نوزده + 16 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر عرفانیان