رفع ورم چشم بعد از عمل پلک

رفع ورم چشم بعد از عمل پلک

بعد از جراحی پلک چگونه از چشمان خود مراقبت کنیم ؟ آیا راهی برای کاهش تورم بعد از جراحی پلک وجود دارد ؟راهکار های از بین بردن ورم چشم بعد از عمل پلک چیست؟ آیا شما هم تصمیم به جراحی پلک دارید و اطلاعات کافی در رابطه با دوره نقاهت جراحی پلک ندارید ؟ در ادامه این مطلب دکتر رضا عرفایان سلیم بهترین چشم پزشک در تهران به بررسی این موضوع می پردازند، با ما همراه باشید.

رفع ورم چشم بعد از عمل پلک

رفع ورم چشم بعد از عمل پلک

نقش پوست پلک در تورم بعد از عمل

پوست پلک با پوست سایر نواحی بدن چند تفاوت مهم دارد، یکی از این تفاوت ها، این است که ضخامت پوست خود پلک بسیار نازک است و بافت زیر پوستی و چربی زیر پوست وجود ندارد و بدین خاطر پوست پلک مجاورت بسیار نزدیکی به عضله پلکی ( اربیکولاریس) دارد .
این مشخصات موجب می‌شود که پس از هرگونه جراحی پلک، تورم و کبودی در این ناحیه قابل توجه باشد. به خصوص پس از جراحی بلفاروپلاستی که وسعت جراحی زیاد است، در نتیجه تورم و کبودی پس از عمل بسیار شدید است، حتی در روزهای اول موجب نگرانی سایر اعضای خانواده می شود.
به متقاضیان جراحی زیبایی پلک از بابت این تورم و کبودی شدید پیش آگهی داده می شود.بهتر است برای کمتر کردن تورم و کبودی پس از عمل از کمپرس سرد، طی دو تا سه روز پس از عمل استفاده شود، این امر در کاهش تورم و کبودی بسیار موثر است و البته از روز ۷ الی ۱۵ پس ازعمل، که التهاب بافتی از حالت حاد به سمت مزمن شدن تغییر می کند کمپرس گرم ( البته بدون ماساژ ) در کم کردن تورم می تواند مفید باشد.

دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی
تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر، ابتدای بلوار اسفندیار، شماره96

جهت ارتباط با شماره های 02182400 تماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

تا چه مدت بعد از بلفاروپلاستی فرد می تواند فعالیت های خود را داشته باشد ؟

تا مدتی بعد از بفاروپلاستی حضور در مجامع و مواجه با سایر افراد شاید ناخوشایند باشد.
به تدریج پس از چند هفته از شدت تورم و کبودی کم می شود وبرای برطرف شدن تمام آن لازم است حدود سه ماه صبر شود.
در مواردی مانند بلفاروپلاستی چهار پلک یا توام شدن لیفت وسط صورت ، چند روز مصرف کورتیکواستروئید با تجویز پزشک از شدت تورم می کاهد.
دکتر رضا عرفانیان سلیم، از همه بیمارانی که نوبت جراحی پلک دارند تقاضا می‌کنند، از یک هفته قبل عمل از مصرف داروهایی مانند آسپرین و پلاویکس و اسویکس خود داری کنند.
از ۴۸ ساعت قبل عمل از مصرف عناب و دمنوش های گیاهی بخصوص چای سبز و همینطور مکمل های ویتامینی پرهیز کنند تا خونریزی طی عمل کمتر و در نتیجه کبودی پس از عمل هم کمتر شود.

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.
مطالب مرتبط

پاسخ

2 × یک =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر عرفانیان