دلایل گرایش به عمل های جراحی زیبایی

دلایل گرایش به عمل های جراحی زیبایی

چرا آمار جراحی های زیبایی روز به روز در حال افزایش است؟آیا شما هم متقاضی برای جراحی های زیبایی هستید؟ چه افرادی عوارض جراحی های زیبایی صورت را تجربه می کنند؟
افزایش تقاضا برای اقدامات زیبا سازی (Cosmetic procedures) اعم از جراحی و غیر جراحی در طی سالیان اخیر بیش از هر زمان دیگری در تاریخ بشر افزایش یافته است و با نشانه هایی مانند تیرگی دور چشم، چروک ها و خطوط ظریف نواحی دور چشم و صورت و شکل بینی و… بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار می‌گیرد.اما دلیل اصلی آن چیست ؟ دکتر رضا عرفانیان سلیم متخصص چشم در تهران در ادامه این مطلب این موضوع را بررسی می کنند .

دلایل گرایش به عمل های جراحی زیبایی

دلایل گرایش به عمل های جراحی زیبایی

دلایل افزایش تقاضا برای جراحی های زیبایی

یکی از مهم‌ترین دلایل این امر این است که، هم رفاه اقتصادی در اکثر جوامع افزایش یافته و هم وضعیت سلامتی و تغذیه ارتقا پیدا کرده و موضوعات کمتری در مقایسه با گذشته موجب نگرانی ذهن افراد می شود.
اما نکته قابل توجه دیگر،علاقه بسیار زیاد جوانان به موضوع زیباسازی چهره می باشد که طی چند سال اخیر به شدت درحال افزایش است.
در گروه سنی۱۸ تا۳۴ سال مراجعه به کلینیک های زیبایی بسیار افزایش یافته است، بطوریکه اگر در ده سال پیش این گروه سنی ۵ درصد مراجعین رو شامل می شدند در حال حاضر ۳۰ درصد و احتمالا در ۵ سال آینده پنجاه درصد افراد مراجعه کننده، از این گروه سنی هستند.

دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی
تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر، ابتدای بلوار اسفندیار، شماره96

جهت ارتباط با شماره های 02182400 تماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

خواسته جوانان از جراحی های زیبایی

برخلاف آنچه تصور می‌شود جوانان هرگز علاقه ندارند شبیه سلبریتی ها بشوند بلکه آنان اغلب دو خواسته دارند:
خواسته اول اینکه، آنها نمی خواهند صورتی داشته باشند که خسته به نظر بیاید.
پوست شاداب ، تناسب اجزا صورت با یکدیگر و خوش فرم بودن( یا به اصطلاح رایج آن سکسی به نظر آمدن ) و بدون چروک بودن قسمت های مختلف صورت ، از خواسته های اصلی این افراد است .
خواسته دوم این است که، آنها می خواهند از پیر شدن پیشگیری کنند و صورت آنها مثل والدین مسن خودشان نشود، و با بروز هر نشانه ای از سن بلافاصله در برطرف کردن آن می کوشند.

نکته حائز اهمیت

اما مشکل از آنجا شروع می شود که در بعضی از این گروه های سنی جوان ، توجه به ظاهر حالتی وسواس گونه پیدا می کند و آنها متمایل به اقداماتی می شوند که به صلاح نیست و وقتی در مراجعه به متخصصین خبره به خاطر آنکه آن اقدام نه ضرورتی دارد ونه به لحاظ علمی صحیح است، جواب رد می شنوند ، به سراغ نفر بعدی میروند و آنقدر می گردند که، فردی که حاضر به انجام باشد را پیدا می‌کنند.
در اکثر موارد این افراد نه دانش ونه تجربه کافی را دارند . حتما دیده یا شنیده اید که بسیاری اقدامات زیبایی در آرایشگاه های زنانه انجام می شود که البته این اقدامات در این مکان ها و توسط این افراد بسیار ارزان تر از مراکز پزشکی و معتبر صورت می گیرد .

آیا اقدام پزشکی بدون احتمال عارضه وجود دارد؟

خیر همیشه احتمال عوارض وجود دارد، معمولا تمام اقدامات زیبایی در مراکز نامعتبر تا زمانی که عارضه نداشته باشد پیش می‌رود ولی هرگاه که عارضه ای بروز کند نه فرد اقدام کننده قادر به رفع آنست ونه اگر به متخصص مراجعه شود، از نظر علمی و عملی و گاهی حتی به لحاظ قانونی امکان مداخله وجود ندارد.
متاسفانه تقاضا برای اقدامات زیبایی به سن ۱۴ سال هم رسیده و نقش خانواده ها در تغییر ذهنیت جوانان کاهش پیدا کرده است.
متخصصین یکی از راههای کنترل این عارضه اجتماعی را گردش بیشتر اطلاعات صحیح و علمی و بارزتر کردن سایت های معتبرعلمی و آگاهی بخشی در برابر تبلیغات مسموم و نادرست می دانند.

کلام آخر

در آخر می توان گفت، توجه به پوست و زیبایی کار پسنده ای است به شرطی که زیاده روی نشود . خیلی از افراد انجام جراحی های زیبایی را از سنین کم شروع می کنند، اغلب در سنین پایین وسواس بیشتری در نتیجه کار دارند که همین امر سبب جراحی های مکرر و پی در پی می شود، در این شرایط احتمال بروز عوارض را برای افراد بسیار افزایش می یابد. قبل از هر گونه اقدامات زیبایی مشاوره با افراد متخصص می تواند در بهبود نتیجه کار کمک کننده باشد .

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.

پاسخ

9 − دو =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر عرفانیان