جنگ با کرونا!

 

بعد از شیوع بیماری کرونا در کشور و خیلی از کشور های جهان و اقدامات پیشگیرانه اجتماعی که دولت ها برای کم کردن شیوع و ابتلای این بیماری برنامه ریزی کرده بودند، تمام سیستم های تبلیغی این ویروس را به عنوان یک جنگ تشبیه کرده اند و در فضای مجازی و تبلیغی کادر درمانی را به سربازان خط مقدم جنگ مثال زدند و برای آنکه مردم را به همراهی با برنامه های خودشان تشویق و تنبیه کنند، شرایط جنگی را برای آن ها توصیف کردند  تا آن ها را به همکاری بیشتر ترغیب کنند . اما دکتر رضا عرفانیان سلیم متخصص چشم در تهران  اینگونه بیان می کند که مقابله با این ویروس همانند جنگ نیست، بلکه عارضه جنگ است . این جنگ را خود انسان هزاران سال پیش شروع کرد . هزاران سال پیش وقتی انسان به توانایی های ذهنی و شناختی خود پی برد و متوجه شد که می تواند با کمک توانایی های ذهنی و عقلی، محیط اطراف خود و دنیا را تغییر دهد به خود این اجازه را داد، تا آسمان  زمین و دریا را به تصرف خود در بیاورد  و در جهت امیال خود هر تغییری را خود پسندید  برای آن ها  انجام دهد، و با این کار حیات و زندگی بسیاری از موجودات دیگر را به خطر انداخت و سبب انقراض نسل بسیاری از جانوران و گیاهان دیگر شد . دخل و تصرف انسان در محیط زیست تا آنجا پیش رفت که حتی تغییراتی که در کره زمین به واسطه این اقدامات ایجاد شده بود، به حدی رسیده که حتی اکنون خود انسان متوجه شده که با ادامه این اقدامات حیات خودش در کره زمین در معرض خطر قرار  گرفته است، این تغییرات شامل تغییرات زیست محیطی،گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی است که متوجه شده ایم حیات خود بشر را هم به خطر انداخته است.

جنگ با کرونا!

جنگ با کرونا!

تغییر زیست گاه بسیاری از حیوانات باعث شده است که اتفاقات طبیعی بین جاندارن،گیاهان و فاصله آن ها از یکدیگر و با انسان ها تغییر کند .

دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی
تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر، ابتدای بلوار اسفندیار، شماره96

جهت ارتباط با شماره های 02182400 تماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

به خاطر داریم در طی همین یکی دو دهه اخیر بار ها و بارها شاهد شیوع بسیاری از بیماری های ویروسی همچون سارس، ابولا و مرس و اکنون هم کرونا بوده ایم و هستیم . پس باید گفت کرونا یک جنگ نیست، بلکه تیر همان جنگی است که خود آغاز گر آن  بودیم  که اکنون به سوی خود ما بازگشته است و زندگی و حیات ما را در معرض خطر قرار داده است. کرونا جان بسیاری از انسان ها را در کره زمین خواهد گرفت. زندگی انسان ها را تغییر خواهد داد و بعد از مدتی برطرف می شود . کرونا اقتصاد، اجتماع و فرهنگ را تغییر خواهد داد و تمام می شود، اما این پایان داستان نیست و نخواهد بود چرا که کرونا های دیگری نیز در راه هستند .

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.

پاسخ

دو × پنج =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر عرفانیان