تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای چه افرادی کاربرد دارد ؟ هزینه تزریق بوتاکس  چقدر است ؟  چه برندی برای تزریق بوتاکس  بهتر است ؟  چه افرادی نیاز به تزریق بوتاکس دارند؟  خیلی از افراد  که تصمیم به تزریق بوتاکس دارند، ممکن است  به دنبال پاسخ این سوالات باشند، در ادامه  به بررسی پاسخ آن ها میپردازیم .

تفاوت تزریق بوتاکس و فیلر های پوستی

در نظر داشته باشید که بوتاکس و فیلرهای پوستی برای درمان مشکلات متفاوتی استفاده می‌شوند و عملکرد و اثرات کاملا متفاوتی دارند، بوتاکس با ضعیف کردن بعضی از عضلات صورت بخصوص عضلات قسمت فوقانی صورت از ایجاد چروک پوستی ناشی از انقباض های عضلات پیشگیری می کند( مانند خط اخم ، خطوط گوشه های خارجی چشم هنگام خندیدن و شیار های ناحیه پیشانی در مواقع بالا بردن ابرو ها ).

 از طرف دیگه فیلر ها برای پر کردن گودی ها و فرورفتگی های صورت استفاده می‌شوند (مانند گودی زیر چشم و یا گودی خط خنده بین بینی و گوشه لب ها)و گاهی با برجسته کردن، بعضی نواحی زیبایی صورت را بارز تر میکنند ( مانند برجسته کردن گونه ها و لب ها)

ممکن است برای دستیابی به نتایج دلخواه شما، این روش‌ها به‌صورت مکمل در کنار روش‌های درمانی دیگر استفاده شوند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

هدف از تزریق بوتاکس کدام است؟

بوتاکس برای سه هدف اصلی استفاده می شود: کنترل اسپاسم ماهیچه ها ، تعریق شدید زیر بغل و بهبود زیبایی.

هدف از استفاده از بوتاکس به منظور زیبایی برای صاف کردن موقتی “خطوط اخم” است  ، این خطوط که بین ابروهای شما هستند و می توانند شما را خسته ، ناراضی یا عصبانی جلوه دهند، می توان با کمک تزریق بوتاکس از بین برد .

بوتاکس انواع مختلفی دارد  ،بهتر است انتخاب برند  بوتاکس را بر عهده  پزشک خود بگذارید، اگرچه به عنوان یک قاعده کلی ، بوتاکس بیشتر در قسمت بالای صورت مورد استفاده قرار می گیرد ، و از پرکننده ها بیشتر در مناطق دیگر استفاده می شود.

چه افرادی نیاز به تزریق بوتاکس دارند ؟

در ایالات متحده ، FDA  استفاده از بوتاکس را برای افراد 18 تا 65 ساله تصویب کرده است.  پس افراد می توانند بنا بر شرایط خود از آن استفاده کنند . تنها در شرایط زیر بهتر است  تا از بوتاکس استفاده نشود :

    در ناحیه تزریق، عفونت پوستی یا شرایط دیگری وجود داشته باشد.

    وجود بیماری هایی که بر روی عضلات یا اعصاب  تاثیر می گذارد .

    در عضلات پیشانی ضعف داشته باشید.

    مشکلات خونریزی دارید.

    نیاز به مصرف برخی دارو های خاص دارید .

در هر حال لازم است تا قبل از اقدام  به تزریق  در مورد هر گونه بیماری  با  پزشک خود مشورت کنید .

دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی
تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر، ابتدای بلوار اسفندیار، شماره96

جهت ارتباط با شماره های 02182400 تماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

خلاصه مطلب

در اخر می  توان به عنوان خلاصه ای از مطالب بیان کرد،  امروزه می توان با  کمک  روش های نوین  هر گونه  ایراد و نقص در ناحیه صورت را از بین برد .  بسته به شرایط بیمار بهتر است  هر کدام از این روش ها انتخاب شود . دکتر رضا عرفانیان  بعد از معاینه و  مشاوره  با بیمار، بهترین روش را انتخاب می کننند .

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.

پاسخ

پنج × چهار =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر عرفانیان