تاثیر ابرو ها در زیبایی صورت

دکتر رضا عرفانیان سلیم در مصاحبه خود با خبرگزاری ویناپرس و در پاسخ به این سوال که آیا تاتوی ابرو باعث افتادگی پلک می شود ؟. گفته اند که :
یکی از مسائل بسیار مهم در میان بانوان فرم ابرو ها است، چرا که روی زیباترنشان دادن چهره بسیار تاثیر می گذارد. بهترین موقعیت قرار گیری ابرو، برروی استخوان حدقه است. شاید بعضی از افراد را دیده باشید که موقعیت قرار گیری ابروهایشان پایین تر از حدقه باشد که از لحاظ ظاهری خیلی خوشایند نیست.

ابرو ها از لحاظ ظاهر

ابرو ها از لحاظ ظاهری شبیه به کمان هستند که در خانم ها و آقایان شکل آن کاملا متفاوت است، یعنی ابروهای آقایان به صورت خطی صاف است که قوس کمی دارد و باعث شده تا چهره حالت مردانه ای داشته باشد، ولی در مقابل آن خانم ها حالت ابروهایشان قوس و برجسته است و کشیده بودن آن روی زیبایی چهره بسیار تاثیر گذار است.
ظاهر کلی ابرو می تواند با حالات احساسی فرد ارتباط مستقیمی داشته باشد، یعنی زمان اخم کردن ابرو ها به داخل کشیده می شوند یا در مقابل زمانی که روی موضوعی تمرکز می کنید یا حتی توجه می کنید ابرو ها کاملا ناخودآگاه به سمت بالا کشیده می شوند. پس ابرو ها می تواند غم، شادی و توجه فرد را نشان دهد.
همچنین دکتر رضا عرفانیان سلیم به این موضوع اشاره کرده اند که با بالا رفتن سن و ضعیف شدن بافته های نگهدارنده و تحلیل عضله پیشانی محل قرارگیری ابرو پایین می آید که این مسئله ابتدادر انتهای خارجی ابرو رخ می دهد و باعث می شود تا چهره حالت غمگین و افسرده ای داشته باشد و از آن شادابی اولیه خبری نباشد. ولی این افتادگی تنها مربوط به این بخش نیست چرا که قسمت های دیگری از صورت نیز دچار افتادگی می شوند.

فرم دهی ابرو با تاتو

زمانی که خانم ها با این مشکل افتادگی ابرو مواجه می شوند، بعضی ترجیح می‌دهند تاتوی ابرو انجام دهند که در ظاهر فرم زیباتر ابرو را به نمایش می گذرانندکه با این کار ظاهر ابرو بهتر می شود. نتیجه این کار می تواند روی صورت و چشم ها تاثیر داشته باشد و حالت شاداب تری را به صورت بدهد.اما باید توجه داشت که بافت اصلی ابرو هرچند که مو های خود را از دست داده است ولی همچنان حالت افتاده خود را حفظ کرده است
زمانی که کناره های ابرو دچار افتادگی می شود چین های پوستی روی پلک بیشتر می شود و باعث می شود این تصور را ایجادکند که این پوست پلک است که حالت افتاد پیدا کرده است.
پس نتیجه میگیریم که تاتوی ابرو موجب افتادگی پوست پلک نمی‌شود و علت افتادگی ابرو هست
به منظور درمان افتادگی ابرو و پوست پشت پلک می بایست به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنید، در نهایت بعد از بررسی های پزشک مشخص می شود که پوست ابرو است که به افتادگی دچار شده است یا خود پوست پلک.
در انتهای صحبتمان باید بگوییم که تاتوی ابرو منجر به افتادگی و شل شدن پوست پلک نمی شود و هر آنچه که است مربوط به افتادگی ابرو می باشد.

عمل جراحی زیبایی پلک

اگر شما نیز به افتادگی پلک دچار شدید به منظور بهبود می توانید جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) را انجام دهید. این جراحی را می توان هم برای پلک بالا و هم برای پلک پایین انجام داد، ولی ممکن است بعضی از افراد تنها یکی را انتخاب کنند. از کاربرد های این جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد.
• این جراحی در صورتی که پلک بالا به شلی پوست و افتادگی دچار شده باشد می تواند آن را برطرف کند.
• رفع تورم پلک و پف آن
• رفع تورم و پف زیر چشم
• درمان افتادگی پلک پایین که باعث شده تا قسمت های سفید زیر چشم نشان داده شود.
• رفع چین و چروک های زیر پلک

حالا شاید این سوال را بپرسید که این جراحی مناسب چه افرادی است؟
در جواب این سوال باید گفت که خیلی نمی توان کاملا دقیق این افراد را معرفی کرد، چرا که حتما می بایست به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنند تا معاینه شوند.
پس به منظور افتادگی و متورم بودن اطراف چشم یا پشت پلک می توانید از جراحی استفاده کنید که در جوانسازی صورت بسیار موثر است.

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.

پاسخ

4 × دو =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر عرفانیان