افتادگی پلک تحتانی

افتادگی پلک تحتانی

قیمت جراحی پلک پایین چقدر است ؟ چه افرادی نیاز به جراحی پلک تحتانی دارند ؟  علت اصلی افتادگی پلک پایین چقدر است ؟ خیلی افراد  هنگام مراجعه به  دکتر رضا عرفانیان سلیم،  این  سوالات را می پرسند، اگر شما  هم به دنبال پاسخ برای این  این سوالات هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

افتادگی پلک تحتانی

Lower Lid Laxity( Ectropion) اکتروپبون. شل شدن یا افتادگی پلک تحتانی در افراد مسن شایع است. در این حالت تماس لبه پلک با چشم کمتر شده و لبه پلک به خارج می چرخد و پلک پایین تر از حالت نرمال قرار می گیرد.

علت افتادگی پلک تحتانی

غیر از پیری و ضعیف شدن بافت های نگهدارنده که موجب شلی پلک پایین می شود در حالات دیگر هم این اتفاق می افتد:

مانند فلج صورت یا اسکار ناشی از ضربه و پارگی و جراحی پلک و یا توده های بزرگ روی پلک که بخاطر وزن، پلک را به سمت پایین می کشند. این موارد اخیر هر کدام سر فصل جدایی هستند که در آینده راجع به هر کدام جداگانه بحث می شود .

افتادگی پلک تحتانی

افتادگی پلک تحتانی

تروپیون ناشی از سن بالا، علت ، شل شدن اتصالات پلک پایین به لبه های خارجی و داخلی استخوان حدقه( اربیت) می باشد، در این حالت اگر قدرت عضله پلک خوب باشد لبه پلک به داخل می چرخد و مژه ها به چشم اصابت میکنندانتروپیون(Entripion)

همچنین اگر عضله پلک هم ضعیف شده باشد، پلک پایین افتاده واکتروپیون روی می‌دهد.

در افتادگی پلک پایین عملکرد پلکی مختل می شود و اشک بخوبی بر روی سطح چشم پخش نمی شود و موجب سوزش و تحریک چشم می گردد و از طرف دیگر بعلت ضعف کار پلک ها اشک از سمت چشم به خارج رانده نشده و در چشم جمع و اشک ریزش ایجاد می کند.

درمان افتادگی پلک تحتانی

در این موارد جراحی پلک ضرورت دارد ودر کل اصل درمان انتروپیون پلک جراحی است.

اگر فردی شرایط عمل یا تمایل به آن را نداشته باشد استفاده از قطره و پماد های مرطوب کننده ویا استفاده از چسب برای کشیدن پلک پایین به سمت بیرون جهت سفت تر کردن پلک مفید است.

دکتر رضا عرفانیان سلیم فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی
تهران- خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از ظفر، ابتدای بلوار اسفندیار، شماره96

جهت ارتباط با شماره های 02182400 تماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

هزینه جراحی پلک تحتانی

هزینه مبحث بسیار مهمی است  که اغلب  تمایل دارند، در این رابطه  مطلع باشند،  برحسب اینکه  این جراحی  در چه مراکزی انجام می شود و  چه روش های  جراحی نیاز  است، هزینه متغیر است. شما می توانید  برای کسب اطلاعات دقیق در رابطه با  هزینه جراحی پلک  با  دکتر رضا عرفانیان سلیم تماس بگیرید .

کلام آخر

در آخر می توان  گفت  افتادگی پلک  ممکن  است  به صورت  تحتانی و  یا فوقانی در افراد دیده شود، هر کدام از آن ها به دلایل مختلفی بروز پیدا می کنند،  بهتر  است  بعد از مشورت با یک متخصص چشم و کسب اطلاعات  کامل  در این زمینه  برای  درمان اقدام کنید.

دکتر رضا عرفانیان

متولد سال 1350 در مشهد، پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان خود، در مقطع دکترای عمومی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شد. وی پس از اخذ مدرک دکترای عمومی در سال 1375، موفق شد تا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در رشته تخصصی چشم پزشکی پذیرفته شود و در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. در همین سال، وی با عنوان چشم پزشک دوران طرح خدمت پزشکی خود را در استان سیستان و بلوچستان گذراند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. دکتر عرفانیان (چشم پزشک) با ادامه تحصیلات خود توانست تا در سال 1389 موفق به کسب مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، اربیت، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شود. دکتر رضا عرفانیان سلیم در سال 1390 به کادر پزشکی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور پیوست و فعالیت خود را در زمینه حرفه ای ادامه داد. اکنون دکتر عرفانیان خدمات خود را در زمینه جراحی پلاستیک چشم، پتوز یا افتادگی پلک، مجاری اشکی، اربیت و استرابیسم و جراحی آب مروارید (کاتاراکت) به بیماران ارائه می دهد.

پاسخ

ده − 8 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر عرفانیان